وی ادامه داد: برخی از فرزندان مسئولان فکر می‌کنند چون پدرشان مسئول است، کشور جمهوری اسلامی ایران ملک پدری شأن است. مسئولیت‌ها و مقامات امانت است و باید امانتداری کنیم نه اینکه به آنها بچسبیم و رها نکنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مردم این بار به ما رأی داده‌اند و دفعه بعد به کسانی دیگر رأی خواهند داد، نباید فکر کنیم همیشه روی این صندلی‌ها تکیه خواهیم زد و این را باید فرزندان مان درک کنند.

امیرآبادی با بیان اینکه همه باید فدای نظام جمهوری اسلامی ایران شویم و فرزندان مان باید بدانند در قبال انقلاب خون هزاران شهید ریخته شده است، افزود: بررسی کنید متوجه خواهید شد اکثر مسئولان فعلی قبل از انقلاب خانواده‌های مستضعف داشتند و فکر نکنند مالک جمهوری اسلامی هستند.

وی ادامه داد: از برکت نظام جمهوری اسلامی است که انتخابات برگزار می‌شود و ما می‌توانیم نماینده مجلس شویم و این در قبال خون شهدا و مجاهدت‌های امام خمینی (ره) به دست آمده از این رو ما برای قدردانی نباید دست اندازی به بیت المال داشته باشیم و فرزندان مان آقازاده نشوند و خودمان مراقبت کنیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در نظام جمهوری اسلامی خیلی‌ها زحمت کشیدند اما در ادامه راه، انقلاب و نظام را فدای خانواده‌هایشان کردند، البته باید خودمان و خانواده‌هایمان فدای انقلاب، نظام و مردم ایران شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه البته فرزندان هم به خانواده‌ها فشار می‌آورند اما باید برای رضای خدا در مقابل آنها ایستاد، گفت: در جمهوری اسلامی افرادی بودند که از روی فرزندانشان رد شدند.

وی تصریح کرد: چطور یک خانواده از تنها فرزندشان عبور کرد و شهید شد، پس مسئولان هم می‌توانند از فرزندشان بگذرند و این هم یک نوع مبارزه است، مبارزه با فرزندی است که می‌خواهد او را از انقلاب نظام و ملت جدا کند.

امیرآبادی گفت: یکی از راه‌های مبازره با آقازادگی شفاف سازی است و اینکه قانونگذاری شود که فرزندان نتوانند از رانت پدرانشان استفاده کنند و اگر قرار است مدیر شود باید طبق شایستگی‌هایش فرصت‌هایی را به دست آورد.