به گزارش پارس نیوز، 

صلاح زواوی سفیر فلسطین در تهران عصر امروز سه شنبه 13 آذر ماه در یادواره دانشجویی سفیر مقاومت با موضوع بزرگداشت شهید غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان که در مجتمع دانشگاهی ولی عصر عج برگزار شد، با بیان اینکه صحبت از شهید رکن‌آبادی باعث افتخار است، اظهار کرد: آشنایی من با ایشان از روزی است که رئیس اداره خاورمیانه و شمال آفریقا در وزارت امور خارجه بوده است.

وی افزود: گاهی در دیدار با ایشان تبادل نظر و مشورت صورت می‌گرفت. خط مشی و تاریخ انقلابی ایشان به پیروی از مکتب رهبر انقلاب باعث افتخار است. شهید رکن‌آبادی از زمان جوانی در جبهه‌های نبرد بوده و از جمهوری اسلامی ایران دفاع کرده است. این جمهوری که در معرض تجاوز قرار گرفته و هزاران شهید از فرزندان خود را در دفاع مقدس تقدیم کرده است.

سفیر فلسطین در تهران ادامه داد: امام راحل، جمهوری اسلامی ایران را با تمامی امکانات و قدرت به ما هدیه داده بودند ولی جنگ تحمیلی باعث شد که تفنگ‌ها به‌سوی آزادی قدس حرکت نکند که اگر این دو کشور همسایه در آن زمان، همان‌طور که امام راحل می‌خواستند با هم متحد می‌شدند، شاید تا به امروز شاهد نابودی دشمن صهیونیستی و آزادی قدس بودیم و آن غده سرطانی، بنا به گفته امام راحل باید از بین می‌رفت.

زواوی گفت: تقدیر این‌طور نخواست که شهید رکن‌آبادی در دفاع از حمله صدام به ایران شهید شود؛ بلکه ایشان مظلومانه در حج بیت‌الله‌الحرام به‌شهادت رسید. متأسفانه امت اسلامی فریضه جهاد و شهادت را آن‌هنگام که سلاح‌های خود را به‌سوی هم نشانه گرفتند، کنار گذاشتند و این فرصت را به دو مجرم، ترامپ و نتانیاهو دادند که برای تشکیل اسرائیل بزرگ در کشورهای اسلامی اقدام کنند.

وی تصریح کرد: وقتی درباره شهید رکن‌آبادی صحبت می‌کنم، درباره برادری عزیز و نیکوکار و خانواده‌ای نجیب و متعهد به اسلام و فلسطین که فرزندی نیکو پرورش داده‌اند صحبت می‌کنم.

سفیر فلسطین در تهران ادامه داد: کنار گذاشتن فریضه جهاد و شهادت، امت ما را به‌جایی رسانده است که برادر دشمن ما شده و دشمن ما برادر شده است و آرمان‌ها کم‌رنگ شده، ولی ما ایمان داریم که وعده خدا حق است و این امت بر محور کتاب خدا و سنت پیامبر(ص) متحد خواهد شد و این دشمن صهیونیستی را از بین خواهد برد.

سفیر فلسطین در تهران بااشاره به سخن امیرالمؤمنین(ع) که فرمودند خداوند جهاد را دری از درهای بهشت قرار داده است، اظهار کرد: در این فرصت کوتاه بعید می‌دانم بتوانم حق شهید رکن‌آبادی و خانواده محترم‌شان را ادا کنم اما می‌گویم جمهوری اسلامی به‌وجود آمد تا وعده خدا را محقق سازد و از رهبران این جمهوری می‌خواهم که صبر و بردباری داشته باشند چرا که زندگی مؤمنان همانا جهاد و شهادت و پیروزی است.

زواوی ادامه داد: برای جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار است که در ایجاد حزب‌الله سهیم بود. حزب‌الله لبنان توانسته بر دشمن صهیونیستی غلبه کند و او را از خاک لبنان بیرون راند و این وضعیتی است که جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرده است. این وضعیت باید مورد بررسی و تدریس قرار گیرد تا الگویی برای جنبش آزادی‌بخش جهان باشد.

وی در پایان گفت: برادر شهیدم، به شما مفتخریم که چنین سهمی در این وضعیت داشته‌اید. برادر عزیزم، ای شهید زنده، این شهادت بر شما، پدر و مادر و عزیزان‌تان و همسر و فرزندان و برادران‌تان مبارک باشد. از خداوند متعال می‌خواهم که ما را از نعمات جهاد، پیروزی یا شهادت محروم نفرمایند.