به گزارش پارس نیوز، 

آیت الله کاظم صدیقی ظهر شنبه در مراسم بزرگداشت شهید سید عبدالکریم هاشمی نژاد و فرماندهان شهید دفاع مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: هیچ‌ یک از انبیای الهی زندگی راحت و بدون مبارزه‌ای نداشته و شهید هاشمی نژاد نیز یکی از اهالی علم بود که به پیروی از خط انبیاء انحراف منافقین را بر همگان آشکار کرد.

وی افزود: رهبر جامعه اسلامی نایب امام است و کسی که تنها به آرای مردم اتکا می‌کند نمی‌داند آرای مردم به تنهایی ایجاد صلاحیت نمی‌کند و صرفاً تصویب عده‌ای واقعیت‌های موجود را تغییر نمی‌دهد.

امام جمعه موقت تهران گفت: وقتی که طلبه‌ای را با چاقو می‌کشند این اقدام را دشمنان برای مبارزه با حکومت انجام می‌دهند. طلبه‌های بسیاری در مسیر احیای نظام اسلامی مسیر شهادت را ادامه دادند و در حوزه شهادت رتبه اول از آن حوزه‌های علمیه است و مردم نیز مردم به ‌صورت فطری به روحانیت علاقه دارند.

صدیقی تصریح کرد: برخی از سرمایه‌داران امروز اقتصاد کشور را از روی تعمد دچار مشکل کرده‌اند و اگر دولت نتواند بحران ایجاد شده را مدیریت کند کارآمد نیست. بی‌تدبیری عده‌ای در اقتصاد باعث شده است برخی طلبه‌ها را مورد توهین قرار دهند.

وی تاکید کرد: امروز تروریست‌های اقتصادی مانند منافقین در اوایل انقلاب عمل می‌کنند، اما بصیرت مسئولان و مردم نمی‌گذارد نقشه‌های آن‌ها عملی شود، شهید هاشمی نژاد یک طلبه منافق شناس و در زمینه معرفی منافقین خط‌شکن بود.

امام‌جمعه موقت تهران گفت: متأسفانه برخی افراد که لباس اهل علم بر تن دارند التقاطی فکر می‌کنند، غرب‌گرا هستند و همراه با جامعه جهانی شده‌اند.