به گزارش پارس نیوز، 

محمدباقر قالیباف نایب رییس کمیسیون اقتصاد کلان، بازرگانی واداری مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نامه‌ای یازده صفحه‌ای راهکارهای عملیاتی را برای تفصیل در راستای کمک به دولت در جهت مدیریت حوزه نقدینگی و ارز ارائه کرد که در آن محورهای خوبی در راستای حل مشکلات کشور قید شده بود.

سبد کالایی با محور جهیزیه، مدیریت هوشمندانه جریان نقدینگی و تفکیک سپرده‌گذاران خرد و کلان از جمله مواردی بوده است که قالیباف در جهت حل مشکلات کشور به‌خصوص مسائل اقتصادی در نامه خود به آن اشاره‌کرده و این راهبردها در جهت حل مشکلات اقتصادی کشور مؤثر دانسته است.

مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی سایت پارس درباره نامه قالیباف پیرامون و ارائه راهکارهای اقتصادی از سوی وی برای حل مشکلات کشور گفت:«قطعاً در مقطع فعلی که مشکلات و مسائل بسیاری در کشور وجود دارد ارائه راهکارهای مختلف از سوی افراد و نهادهای مختلف که بتواند در جهت یاری‌رساندن به دولت مؤثر باشد رویکردی قابل‌تقدیر و ارزشمند است».

وی خاطرنشان کرد: «در شرایط امروز جامعه ما باید در جهت باز کردن گره و مشکلاتی که در عرصه‌های مختلف به‌خصوص حوزه اقتصاد وجود دارد همدل و هم‌زبان باشیم تا بتوانیم بر مشکلات فائق بیاییم».

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه هنوز نتوانستم نامه آقای قالیباف را مطالعه کنم تصریح کرد: «بنده به‌شخصه از اقدام هر مسئول و نهادی که برای اداره کشور و حل مشکلات کشور پیشگام باشد استقبال می‌کنم».

پزشکیان تأکید کرد: «امیدوارم دولت و سایر قوای سه‌گانه نیز با استفاده از نظرات کارشناسی و دقیق دوستان در جهت عملیاتی کردن آن‌ها گام بردارند تا بتوانیم در جهت مقابله با نقشه‌های دشمنان جمهوری اسلامی ایران که این روزها تهدیدات بسیاری را علیه کشورمان مطرح می‌کنند وارد عمل شویم».

وی تصریح کرد: «انجام اقدامات کارشناسی در بستر هر نهادی از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام قطعاً قابل‌قبول است و می‌تواند در راستای پیشبرد اهداف کلان کشور و حل مشکلات موجود راهگشا باشد».

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «کسانی که در عرصه مدیریتی کشور سابقه حضور و فعالیت داشتند قطعاً در صورت ارائه پیشنهادهایی از جانب آن‌ها باید به نظراتشان ارزش گذاشت و در جهت عملیاتی کردن آن‌ها در عرصه اجرایی وارد عمل شد».

پزشکیان تأکید کرد: «شرایط امروز کشور زمان و فرصت مناسبی نیست تا ما بدون وحدت و اقدامات مشترک بتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم ازاین‌رو دولت، مجلس و هر نهاد دیگری باید با کمک از افراد صاحب‌فکر و اندیشه در جهت حل مشکلات کشور وارد عمل شوند».

وی خاطرنشان کرد: «کشور ما دارای امکانات و منابع بسیاری است و مردم ما هم ثابت کردند که در جهت مقابله با دشمنان همیشه در میدان حاضر هستند ازاین‌رو در این شرایط بر همه واجب است که برای حل مشکلات همراه هم باشند و به نظرات و دیدگاه‌هایی که برای حل مشکلات و مسائل کشور مطرح می‌شود احترام بگذارند».