به گزارش پارس نیوز،  حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در جلسه علنی امروز قوه مقننه در موافقت با استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به رئیس جمهور گفت: وزیرکار مقصر این مشکلات نیست، بلکه شما که ادعای آشتی و اتحاد ملی دارید و وزیری را که با رای سوخته آمده نگه داشته‌اید، مقصر هستید.

وی افزود: آقای روحانی اگر در فکر اتحاد ملی بودید، مشاهده کردید که این وزیر (وزیرکار) 3 بار استیضاح شد ولی دوباره او را در کابینه‌ نگه داشته‌اید؟ طی صحبت من با حسینعلی امیری (معاون پارلمانی رئیس‌جمهور)  درباره آقای ربیعی و کرباسیان گفتم که چه کنیم، او گفت از کرباسیان دفاع کنید و درباره ربیعی هر چه خود می‌دانید عمل کنید. 

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه بعضی از نمایندگان حرمت مجلس را از بین بردند، گفت: آقای ربیعی شما "رند لابی‌گیری و رند فتنه هستید" که مردم را به نظام بی‌اعتماد کردید. از ابتدای انقلاب چه اقدامات موثری انجام داده‌اید؟ امروزه مشاهده می‌کنیم که بین کارفرما و کارگران فاصله افتاده  است.

مقصودی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند وزارت اقتصاد اولویت دارد. از بانک توسعه یک و نیم میلیارد پول برداشته شده و شما آقای ربیعی چگونه می‌خواهید جواب مردم و مقام معظم رهبری را بدهید. موسسه کار و تامین اجتماعی، صندوق مهر امام رضا، شستا، صندوق بیمه روستائیان که موجب رنج مردم روستایی شده اقتصادی نیست؟

**گریه کردن ربیعی زبانزد خاص و عام است

وی با بیان اینکه گریه کردن ربیعی زبانزد خاص و عام است، خاطرنشان کرد: پیام من درد مشترک کارگران، کودکان کار، زنان بی‌سرپرست، کارخانه‌داران ورشکسته است که نوای بی‌نوایی آنان گوش جامعه را کَر کرده است. مردم جان خود را به خاطر کابینه فرسوده دولت تلف کردند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تاکید کرد: آیا از شستا خبر دارید؟ آیا از کارگرانی که حقوق 500 هزار تومان و 800 هزار تومان دارند و چند وقت است که حقوق نگرفته‌اند خبر دارید؟ برای کارگرانی که برای دفاع از خود شلاق خوردند چه کاری انجام دادید؟ برای کارگرانی که در معدن، کشتی و هواپیما جان خود را از دست دادند چه کاری انجام دادید؟

مقصودی خطاب به ربیعی گفت: ای وزیر بیکاری و فقر، وزیر تعاونی‌های ورشکسته برنامه‌هایت برای بیکاران چه نتیجه‌ای داده است؟ مسئولین این وزارتخانه به جای رفاه مردم حال خوش خود را می‌طلبد.اگر افراد مسئول در این وزارتخانه به جای اینکه دنبال عدم استیضاح وزیر کار بودند دنبال حل مشکلات مردم می‌رفتند امروزه این مشکلات به وجود نیامده بود.