به گزارش پارس نیوز، 

یک خبرگزاری آمریکایی روز سه شنبه گزارشی میدانی از واکنش مردم ایران به تحریم‌های ایران تهیه کرده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در این گزارش به عصبانیت مردم ایران از اقدام‌های ضد ایرانی دولت آمریکا از جمله قرار دادن نام ایران در فهرست کشور‌های ممنوع‌الورود به خاک آمریکا اشاره کرده است.

بر اساس این گزارش، درحالی که برخی از ایرانی‌ها معتقدند شاید گفتگو با رئیس جمهور آمریکا لازم باشد، اما دیگران تاکید می‌کنند ایران کشوری است که تاکنون دهه‌ها تحریم را تحمل کرده و حال نیز باید بدون امتیاز دادن بر مواضع خود ایستادگی کند.

«فرزانه» بانوی ۵۴ ساله خانه دار ایرانی در این زمینه به آسوشیتدپرس گفت: «معتقدم که آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند. آمریکا نمی‌تواند کاری انجام دهد، چون ایرانی‌ها از هم حمایت می‌کنند.»

آقای «غلام نژاد»، دیگر شهروند ایرانی شاغل در فرش فروشی نیز در این باره گفت: «مردم باید آرامش خود را حفظ کنند، زیرا برخی می‌خواهند آرامش و امنیت ما را برهم زنند. آمریکا با اعمال تحریم‌ها، در پی ایجاد ناآرامی است.»

«محمد»، شهروند ۶۲ ساله ایرانی نیز با اشاره به لزوم تلاش‌های دولت «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران برای حل مشکلات گفت که دولت باید ابتدا مشکلات داخلی مردم در امور مالی و اقتصادی را حل کند.

پیشتر نیز «خبرگزاری فرانسه» از بی‌تفاوتی غالب شهروندان تهرانی به تهدید‌های جدید آمریکا و عادت چهل ساله آن‌ها به غرض ورزی‌های ادامه‌دار این کشور اشاره کرده بود.

خبرگزاری فرانسه در گزارش میدانی خود از تهران با «چگینی» دستفروش شاغل در بازار تجریش مصاحبه کرد.

این شهروند تهرانی نیز گفت: «آمریکا نشان داده که در چهل سال گذشته مواضع خصمانه‌ای علیه ما دارد.»