به گزارش پارس نیوز، 

  یک مقام صهیونیست در جمع خبرنگاران مدعی شد سران فرانسه، انگلیس و آلمان بر سر خروج نیروهای ایرانی از سوریه به «توافقی کلی» دست یافته اند.

ادعای این مقام در حالی مطرح شده است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در حال پایان سفر خود به برلین، پاریس و لندن است. این مقام که نام او فاش نشده است مدعی شد میان آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، ترزا می، نخست وزیر انگلیس، و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه «توافق نظر گسترده‌ای» درباره خروج کامل نیروهای ایرانی از سوریه وجود دارد.

نتانیاهو پیش از آغاز سفر خود به اروپا اشاره کرده بود مسئله ایران تنها اولویت گفتگوی وی با سران اروپایی خواهد بود.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین در این سفر به لابی‌گری برای خروج سران کشورهای اروپایی از توافق هسته‌ای 2015 ایران پرداخته است. با این حال، ترزا می در نشست خود با نتانیاهو در روز چهارشنبه، این درخواست وی را رد کرد.

این منبع همچنین مدعی شد سران سه کشور اروپایی پیشنهاد رژیم صهیونیستی برای درخواست از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به منظور بررسی اسناد اتمی که ادعا شده است از ایران خارج شده اند، پذیرفته اند.

آنگلا مرکل، همانند دیگر مقامات اروپایی که نتانیاهو در روزهای گذشته با آن‌ها دیدار کرده است، از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، درخواست کرده بود به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) متعهد بماند.