محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اظهارات اخیر احمدی نژاد، اظهار کرد: یکی از تئوری‌های آقای احمدی‌نژاد این است که همواره روی آنتن باشد، فردی با این سابقه اگر بخواهد هر روز در گوشه‌ای داستانی را بیان کند درست نیست.

وی ادامه داد: احمدی نژاد گاهی توهماتی دارد که در زمان ریاست جمهوری هم این توهمات را بیان می‌کرد، ما از ایشان سوالی می‌پرسیدیم اما پاسخ را به آینده موکول می‌کرد؛ امروز هم برای روی آنتن بودن اگر بخواهیم اصل نظام را زیر سوال ببریم خوب نیست و ایشان باید در رفتار خود تجدید نظر کنند.

دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی تاکید کرد: بسیاری از مسئولان در این چهل سال در راس کار بودند و اگر ما بخواهیم وضعیت فعلی نظام جمهوری اسلامی ایران را بررسی کنیم باید بخش‌های مثبت و منفی آن در نظر گرفته شود، ما باید نقاظ مثبت و منفی نظام را ارزیابی کرده و براساس آن چهل سالگی انقلاب را بهتر پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: کسی 8 سال رئیس‌جمهور بوده و اختیارات وسیعی داشته و اگر اپوزیسیون شود و رفراندوم را مطرح کند جای تعجب و گلایه است.

رئیس پیروان جبهه پیروان خط امام و رهبری تاکید کرد: احمدی نژاد در رفتارهای خود باید تجدید نظر کند، از رسانه ها هم این گلایه می رود که اگر نقدی می شود بلافاصله سراغ افراد می روند که چه کسی حمایت و یا انتقاد کرده است. اگر کسی حرف عاقلانه ای دارد از تریبون های رسمی بحث خود را مطرح کند و اگر اشکالی در عملکرد داشته به جای مقاومت در برابر این اشکالات، اشکالات را گردن دیگران بیاندازد.

باهنر درباره دلیل ایجاد دوقطبی های ایجادشده از سوی رئیس جمهور گفت: متاسفانه در کشورمان برخی جریان های سیاسی علاقه دارند که داستان درگیری های انتخاباتی ادامه پیدا کند و این یکی از خسارت هایی است که نظام می‌بیند و برخی می‌خواهند این را به نظام تحمیل کنند، انتخابات برای ما قله است. کمتر نظامی را می شود پیدا کرد که به اندازه نظام جمهوری اسلامی به آرای عمومی بازگردد، اما برخی می خواهند که فضای انتخاباتی ادامه پیدا کند.

وی افزود: آنچه در زمان انتخابات رخ می‌دهد یک رقابت است، اما بعد از انتخابات رقابت باید به رفاقت تبدیل شود، گا‌ها بعد از انتخابات همین مسائل حاشیه‌ای، اتفاقات را از متن به حاشیه می‌برد، بعد از انتخاب رئیس جمهور باید نیرو‌های رقیب باید به کمک رئیس جمهور منتخب بیایند، اگر فرد منتخب بخواهد مسائل متن را به حاشیه ببرد، رقبا باید مراقبت کنند و بگویند که این‌ها بحث‌های حاشیه‌ای است، برای نمونه موضوع مطرح کردن رفراندوم در راهپیمایی جای گله داشت.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مورد موضوع قطعنامه دیشب در شورای امنیت گفت: سیاست خارجی ایران در استراتژی، یک سیاست ثابت و شفاف است، سیاست های ایران در ارتباط با اتفاقات منطقه ای و بین المللی منطبق بر پایه قوانین حقوق بشر است.، امروز آمریکا و همپیمانانش به دنبال منافع خود هستند، از این رو یمن را به کشتار و غارت بردند و انواع اتفاقات ناگوار در این کشور در حال رخ دادن است، محل تامین این کشتار‌ها روشن است و کسی تعقیب نمی‌کند.

باهنر تصریح کرد: هیچ امکاناتی امروز به یمن نمی‌رسد و همه‌ی این اتفاقات به خاطر آمریکا است، آنگاه آنها یک آهن پاره را در مونیخ به تصویر کشیدند که ایران به یمن موشک می‌دهد، در حالی که تمام مسیر‌ها برای رسیدن دارو به آنجا بسته است، بنابراین ما چگونه می‌توانیم به آنها سلاح بدهیم.

رئیس پیروان جبهه پیروان خط امام و رهبری افزود: راه حل امروز یمن گفت‌وگوی یمنی با یمنی است، باید رضایت حکومت این کشور در این مذاکرات مطرح باشد و بدون اجازه هیچ کشوری نمی‌شود در امور آنها دخالت کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مورد انتقاد بسیاری از اصلاح‌طلبان به روحانی در انتخاب وزراء توضیح داد: برخی از اصلاح طلبان تصورشون براین است که برای انتخاب وزراء رئیس جمهور دید اصلاح‌طلبان درستی نداشته که باید خود این احزاب پاسخگو باشند، چراکه رئیس جمهور از میان اصولگرا‌ها کسی را انتخاب نکرد.

باهنر در مورد وضعیت امروز حکومت‌های پادشاهی عربستان در پایان خاطر نشان کرد: حکومت‌های پادشاهی و قبیله‌ای در دوران امروز استمراری ندارد و دیر یا زود این موضوع جمع خواهد شد، بسیاری از حکومت‌ها تلاش خواهند کرد که این سرنوشت را به تعویق بیاندازند.