پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- ترامپ با اروپا توافق پنهانی در مورد برجام داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، بررسی یک نهاد ایرانی نشان می دهد مقامات کاخ سفید در دو ماه گذشته جلسات فشرده و جدی با مقامات 5 کشور اروپایی داشته و توافقات پنهانی بر سر «برجام» داشته اند.

کلیت این توافق پنهان آن است که بایستی در قالب ضمائمی توافق «برجام» اصلاح شود. به این صورت که برای افکار عمومی و نخبگان داخلی ایران گفته می شود «برجام»حفظ می شود اما ایران باید شروط جدیدی را بپذیرد تا ایالات متحده آمریکا آنگاه برخی تحریم های اقتصادی ایران را لغو یا تعلیق نماید.

گفته می شود در این شروط شامل: «ایجاد محدودیت های جدی برای برنامه موشکی و دفاعی ایران»، «عدم حضور منطقه ای ایران در کشورهای منطقه(عراق، سوریه، یمن، لبنان و...)»، «برداشتن زمان های محدودیت ایران در دستیابی به فنون جدید هسته ای و تبدیل آن به محدودیت دائمی»، «موارد حقوق بشری با توجه به استانداردهای آمریکایی» و...

بررسی این نهاد ایرانی نشان می دهد که دونالد ترامپ، هیچ اطلاعی از چگونگی تمدید و تعلیق تحریم های ایران، نداشته است ولی چند ایرانی که در خزانه داری آمریکا میز ایران را اداره می کنند و همچنین یک گروه که در ایران به عنوان لابی دسته دوم مطرح هستند ترامپ را به نتیجه جدیدی رسانده اند.

اینکه در ایران چه تصمیمی در مقابل این تهدیدات و توافقات پنهانی اروپا و آمریکا گرفته خواهد شد، خبری منتشر نشده است.

شرایط چهار گانه ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای باقی ماندن آمریکا در برجام:

دونالد ترامپ تاکید کرده است:

هر طرح قانونی که من درباره برجام امضا می‌کنم بایستی شامل چهار مولفه باشد:

اولاً، بایستی از ایران بخواهد اجازه بازرسی‌های نظامی در تمامی سایت‌های مورد درخواست بازرسان بین‌المللی را بدهد.

دوم، بایستی ضمانت کند ایران هرگز حتی به تملک سلاح هسته‌ای نزدیک هم نمی‌شود.

سوم، بر خلاف این توافق هسته‌ای مفاد آن طرح نبایستی تاریخ انقضا داشته باشند. سیاست من این است که تمامی مسیرهای ایران برای دستیابی به بمب، نه برای ده سال بلکه برای همیشه بسته شوند.

چهارم، این طرح بایستی به صراحت - برای اولین بار- در قوانین آمریکا ذکر کند که موشک‌های دوربرد و برنامه‌های تسلیحات اتمی، جدانشدنی هستند و ساخت و آزمایش موشک‌ توسط ایران بایستی مشمول تحریم‌های شدید شود.