به گزارش پارس به نقل از مهر، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه های تهران در تشریح شرایط امروز کشور و نقش اقشار تحصیلکرده جامعه گفت: سخنان استادان عالمانه و در جهت اصلاح امور کشور و مشکلات است و وضعیت خطیر موجود نیازمند وحدت و همدلی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اطلاع رسانی صحیح از واقعیت های جامعه و نقد منصفانه را از ضروریات عصر انفجار اطلاعات دانست و افزود: امروزه با توجه به گستردگی رسانه ها و دسترسی به منابع اطلاعاتی متنوع از جمله اینترنت، روزنامه ها و وجود شبکه های اطلاع رسانی گوناگون، امکان کتمان حقیقت ها به ویژه برای نسل تحصیلکرده و دانشگاهی وجود ندارد، عدم شفافیت در دادن اطلاعات باعث سلب اعتماد مردم به منابع داخلی و گرایش به منابع خارجی می شود که در انعکاس صحیح اخبار صادق نبوده و مخلوطی از مطالب راست و دروغ و تحریف شده را منعکس می کنند.

عضو خبرگان رهبری، با انتقاد از رویه موجود در کشور که دستاوردهای انقلاب اسلامی در گذشته و خدمات و تلاش های مدیران با تجربه به ویژه دوران ترمیم زیرساخت ها در دوران پس از جنگ و دوران بازسازی و سازندگی کشور را زیر سؤال می برند، تصریح کرد: نادیده گرفتن خدمات دولت های گذشته و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی، موجب ترویج یأس و بی اعتمادی مردم نسبت به انقلاب و مسئولان می شود.

وی افزود: افراد یا جریان هایی که به دلیل مطامع چند روزه حزبی یا جناحی خود، با توسل به دروغ، تحریف و تهمت درصدد اثبات خود و نفی دیگران هستند خواسته یا ناخواسته به انقلاب اسلامی و تاریخ مشعشع آن ظلم می کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، اسلام را دینی متعالی با اهداف هدایت بشر به سمت نور و پیشرفت و تعالی توصیف کرد و گفت: اگر احکام اسلام ناب، بدون پیرایه ها و حواشی همان گونه که در عصر پیامبر اسلام عرضه شده در جامعه به درستی عمل شود، دیگر کمتر شاهد معضلات و مشکلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خواهیم بود.

وی افزود: مردم ایران، مردمی فهیم و قدرشناس هستند و می توان با کمک و اعتماد و اطمینان مردم در یک دوره کار و تلاش سخت به تدریج مشکلات پیش روی کشور در ابعاد داخلی و خارجی را رفع و به آینده ای روشن و رو به جلو امیدوار بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به تشکر حاضران از ایشان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حسب وظیفه و انجام تکلیف دینی و ملی با توجه به شناختی که از اوضاع کشور و مسائل و مشکلات داخلی و خارجی دارم وارد این عرصه شدم.

وی افزود: امیدوارم این حضور به شور انتخاباتی و جلب اعتماد و اطمینان بیشتر مردم نسبت به مسئولان و ایجاد رقابتی سالم در انتخابات و حفظ و تحکیم وحدت، انسجام و همدلی مسئولان و مردم کمک کند و ابهت و عظمت حضور مردم در صحنه های انقلاب را به دشمنان خارجی نظام اسلامی ایران نشان دهد.

وی بیان کرد: معتقدم هر دولتی که بتواند با پشتوانه رأی اکثریت مردم از سلایق و گرایش های مختلف سیاسی داخل خانواده انقلاب اسلامی، زمام امور را در دست گیرد، می تواند با پشتوانه و اعتماد و کمک و یاری همین مردم در حل مشکلات و معضلات کشور موفق تر عمل کند و همه مسئولان نیز باید به چنین دولتی کمک و یاری رسان باشند.

در ابتدای این دیدار، دکتر مجتهدزاده، دکتر احمدی، دکتر دلاوری از دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر محمودی و تنی چند از استادان به بیان دغدغه های موجود پرداخته و از آیت الله هاشمی رفسنجانی برای حضور در انتخابات قدردانی نمودند.