به گزارش پارس حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب درباره ویژگی های رئیس جمهور آینده که باید ضمن دارا بودن محاسن رئیس جمهور قبلی، معایب آن را نداشته باشد اظهار داشت: نکات مثبتی که در رئیس جمهور وجود دارد، اینکه بسیار سعی کرده در بین مردم حضور پیدا کند و سفرهای استانی زیادی رفت که ینها باعث شد با مشکلات مردم بیشتر آشنا شود.

فولادگر پرکار وپرتلاش بودن را از دیگر ویژگی های مثبت احمدی نژاد دانست و گفت: سخت کوشی و پیگیر مشکلات مردم بودن از جمله محاسن دولت است که برای رئیس جمهور بعدی نیز لازم است.

نماینده مجلس با اشاره به نقاط منفی و ضعف رئیس جمهور تصریح کرد: روحیه پایین تعامل و کار با سلایق مختلف، سعه صدر کم، عدم انتقاد پذیری، محدود شدن دامنه اجرائی کشور به افراد محدود، عدم رعایت قانون و قانون شکنی از جمله معایب رئیس جمهور است که دولت بعدی باید از آن مبرا باشد.

وی با بیان اینکه احمدی نژاد در اوایل ریاست جمهوری به روحانیت، مراجع، کانون های فرهنگی و مساجد خیلی وابستگی داشت، تصریح کرد: متاسفانه این ارتباط اکنون بسیار کم شده به طوری که رئیس جمهور برخی شعارهای ارزشی را با ملی گرائی مخلوط کرده ونوعی روحیه عرفان زدگی وی باعث شد بحث هایی مثل موضوع رجعت در مورد چاوز را مطرح کند.

فولادگر با اشاره به اینکه رئیس جمهور نوعی استحاله فکری داشته است، اظهار داشت: عرفان نامتناجس با عرفان ولایی و قانون شکنی در حدی که عکس العمل برخی از حقوق دانان شورای نگهبان را بر انگیخت از جمله معایبی است که رئیس جمهور بعدی نباید داشته باشد.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه رئیس جمهور آینده باید پرکار، پر تلاش و مردمی باشد، تصریح کرد: علاوه بر موارد ذکر شده رئیس جمهور آتی باید تیم کار آمد داشته باشد تا بتواند سند چشم انداز ۵ ساله سیاستها را به عنوان ماموریت اصلی انجام دهد.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ به عنوان سال حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی توسط رهبر انقلاب اظهار داشت: بالاخره مسئولان باید تلاش کنند تا زمینه حضور پرشور مردم را در انتخابات فراهم کنند تا علاوه برحماسه سازی مدنظر شاهد انتخابات با نشاط و زنده باشیم.

فولادگر افزود: رهبری شرایط را فراهم کردند لذا همه سلایق معتقد به نظام چه درانتخابات ریاست جمهوری چه شوراها می توانند بیایند و در انتخابات حضور داشته باشند.

نماینده مجلس با بیان اینکه مردم باید برنامه ای از کاندیداها بخواهند تا در آن تیم همکاران معرفی شود، اظهار داشت: متاسفانه چون در کشور فاقد نظام حزبی قوی هستیم لذا بهتر است کاندیدا ها برنامه وهمکاران اصلی خود برای اداره کشور را معرفی کنند تا در شرایطی که فشارهای سیاسی دشمن زیاد می شود، حضور مردم تاثیر گذار و با خلق حماسه سیاسی کشور از تنگنای سیاسی خارج شود.