• لینک کوتاه
 • کد خبر: 331436

  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ارائه لایحه بودجه بعد از تعطیلات یک هفته‌ای مجلس خبر داد.

  به گزارش پارس به نقل ازباشگاه خبرنگاران"غلامرضا تاج‌گردون" رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ، با بیان اینکه خواست دولت آن بود که لایحه بودجه سال 95 سال را همزمان با برنامه پنج‌ساله ششم توسعه به مجلس ارائه کند، گفت: طبق اطلاعات رسیده لایحه بودجه اکنون از لحاظ فنی آماده است.
   
  وی ادامه داد: دولت اکنون درحال تطبیق لایحه بودجه با برنامه 5 ساله ششم توسعه است تا مغایرتی میان این دو وجود نداشته باشد.
   
  تاج‌گردون تاکید کرد: اگرچه بنده معتقدم دولت می‌توانست لایحه بودجه را تا روز 15 آذر به مجلس ارائه کند و مجلس می‌توانست طی فرآیند بررسی لایحه بودجه، آن را با برنامه ششم توسعه تطبیق داده و هیچ مشکلی هم پیش نمی‌آمد. 
   
  نماینده گچساران با بیان اینکه اکنون هیچ تفاوتی میان زمان ارائه لایحه بودجه در موعد فردا و یا بعد از تعطیلات یک هفته‌ای مجلس وجود ندارد، بیان داشت: نمایندگان و کمیسیون‌ها باید طی 10 روز از زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس پیشنهادات خود را در این زمینه اعلام کنند و اکنون با تعطیلی یک هفته‌ای نمایندگان عملا این امر امکانپذیر نیست.
   
  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: بعد از تعطیلات مجلس در صورت ارائه لایحه بودجه و برنامه ششم توسعه کمیسیون تلفیق تشکیل شده و با یک زمانبندی مشخص در این کمیسیون قبل از انتخابات آتی و طی 4 هفته کاری لایحه بودجه را بررسی کرده و بعد از زمان انتخابات به صحن علنی ارائه می‌کنیم.
   
  وی همچنین تصریح کرد: اگر کمیسیون تلفیق قبل از انتخابات کار بررسی خود را انجام دهد، بعد از انتخابات (9 اسفند) نمایندگان می‌توانند طی تنها دو هفته کاری خود در صحن علنی بودجه را قبل از سال 95 تقدیم دولت کنند.
   
  تاج‌گردون با تاکید بر اینکه مسلما جلسات رسیدگی به بودجه در صحن علنی 2 الی 3 شیفته خواهد شد، بیان داشت: البته بررسی لایحه بودجه طی دو هفته در صحن علنی به اتمام خواهد رسید.
   
  وی یادآور شد: احکام دائمی نیز که توسط دولت به منظور سبک‌تر شدن برنامه پنج ساله ششم توسعه به مجلس ارائه شده بود اکنون به یک جمع‌بندی نرسیده و این موضوع پروسه بررسی برنامه و بودجه را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.
   
  نماینده گچساران اظهار کرد: متاسفانه ما نتوانستیم قبل از یک هفته تعطیلی پیش‌رو، درباره احکام دائمی به یک جمع‌بندی برسیم و این مسئله به بعد از تعطیلات موکول شد و این امر می‌تواند بر روی برنامه ششم و لایحه بودجه تاثیرگذار باشد.
   
  وی در پایان با رد سخنانی مبنی بر اینکه عدم ارائه بودجه سال 95 توسط دولت به مجلس تنها به دلیل تعیین تکلیف برجام بوده است، گفت: شاید دولت منتظر برجام باشد، اما اکنون با قطعنامه شورای حکام و بسته شدن PMD دیگر نیاز به بحث جدیدی نبوده و این موضوع منتفی است.
  بودجه تعطیلات صحن علنی کمیسیون برنامه بودجه لایحه بودجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها