• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324478

  جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور پیامی، شهادت سفیر سابق ایران در لبنان را در فاجعه مرگبار منا تسلیت گفت.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور پیامی، شهادت سفیر سابق ایران در لبنان را در فاجعه مرگبار منا تسلیت گفت.

  به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی فلسطین، دکتر خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور پیامی شهادت دکتر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان را تسلیت گفت.

   
  متن پیام نماینده حماس به این شرح است:
   
  مرحوم دکتر غضنفر رکن آبادی دوستدار فلسطین و مقاومت بودند و به همین خاطر سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت را به خانه امنی برای فلسطینیان و رهبران مقاومت تبدیل کرده بودند.
   
  بنده و برادرانم در جنبش مقاومت اسلامی حماس پس از شنیدن خبر مفقود شدن و سپس شهادت این دیپلمات مجاهد بسیار متاثر و متالم شدیم، چون ایشان نزد فعالان و رهبران مقاومت فلسطین به ویژه جنبش حماس شخصیتی چهره ای شناخته شده و محبوب بودند.
   
  دکتر رکن آبادی شخصیتی فعال و خدوم، طرفدار وحدت اسلامی، شجاع و مدافع سرسخت آرمان فلسطین بودند و مبارزان فلسطینی و گروه های مقاومت هیچگاه جانفشانی ها و خدمات ایشان به مقاومت را از یاد نخواهند برد.
   
  به یقین تنها ملت شریف ایران به خاطر از دست دادن دیپلمات برجسته ای چون برادر عزیزمان مرحوم رکن آبادی در حادثه اسفناک منا اندوهگین نشده است، بلکه ملت فلسطین نیز همدرد و شریک غم برادران ایرانی شان هستند.
   
  در اینجا بار دیگر فاجعه دردناک شهادت تعداد زیادی از مهمانان خانه خدا به ویژه شهروندان عزیز ایرانی و این دیپلمات مدافع آرمان فلسطین و مقاومت را به ملت های مسلمان، رهبری معظم انقلاب اسلامی، دولت و ملت شریف ایران و خانواده های داغدیده تسلیت و تعزیت می گویم و برای جان باختگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند یکتا مسالت دارم.
   
  خالد قدومی
   
  نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس - ایران
  ایران حماس دولت لبنان مسلمان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها