به گزارش پارس،به نقل از فارسحجت‌الاسلام سید محمود نبویان امشب در سخنرانی خود با موضوع نفوذ دشمن از طریق برجام اظهار کرد: دست دادن با رئیس جمهور آمریکا اگر عالمانه بود و از قصد انجام شد، بزرگترین خیانت به جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: وقتی بسیاری از کشورها به پشتوانه ما با آمریکا می‌جنگند، این رفتار را به چشم خط بطلانی بر تمام اهداف جمهوری اسلامی مشاهده می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صحبت امام حسین(ع) با عمر بن سعد از موضع قدرت بود، گفت: گفت‌وگوهای سیدالشهدا(ع) با عمر بن سعد و لشکریان یزید به طور کامل از موضع قدرت بود و به آنها هشدار می‌داد که اگر از یزید جدا نشوند جهنمی سخت در انتظارشان خواهد بود.

وی ادامه داد: عجیب است که از این سخنان کوبنده برداشت مذاکره می‌کنند و می‌گویند درس عاشورا مذاکره با دشمن بود.

نبویان با اشاره به توانایی نداشتن آمریکا در ادامه تحریم‌ها گفت: خود آمریکایی‌ها اعتراف کردند که تحریم‌ها در گام نخست بی‌اثر بود و نتوانست برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند.

وی ادامه داد: در گام دوم این اعتراف را داشته‌اند که توانایی ادامه آن را نداشتیم، اما مسئولان دولتی ما با وجود این اعترافات آمریکایی‌ها همیشه به مردم القاء می‌کردند که اگر تحریم‌ها برطرف نشوند بدبخت می‌شویم و حتی آب خوردنمان به آن گره خورده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر ما بپرسیم که بین خدا و آمریکا کدام قوی‌تر است، همه به ما می‌خندند اما متاسفانه برخی از مسئولان فکر می‌کنند، آمریکا قوی‌تر است، زیرا به وعده نصرت الهی که در قرآن آمده ایمان ندارند.

وی به مقایسه وضعیت ایران با عربستان در 30 سال اخیر پرداخت و اظهار کرد: در سال‌های اخیر عربستان با آمریکا نه تنها ارتباط دوستانه داشت، بلکه نوکر او بود، ولی ملاحظه کنید که از نظر پیشرفت و تکنولوژی چه اندازه از ایران عقب است، بنابراین نتیجه می‌گیریم که پیروزی و اقتدار در سایه پایداری به دست می‌آید، کوتاه آمدن و عقب‌نشینی از مواضع در این زمینه کارساز نیست.

نبویان ادامه داد: پس از انقلاب وقتی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا اعلام کرد که ارتباط ما با ایران قطع شد، امام خمینی(ره) فرمودند اگر کارتر یک کار خوب و حرکتی به نفع مظلومان در تمام عمرش انجام داده باشد، همین قطع ارتباط بود.

نبویان یادآور شد: گرگ، جهان‌خوار، توطئه‌گر، قاتل، جنایتکار، غارتگر، ام الفساد و تعابیر بسیار دیگر القابی هستند که امام خمینی(ره) به آمریکا دادند، آن وقت آیا ما باید به برقراری ارتباط با او افتخار کنیم؟

وی حاضر شدن آمریکا به مذاکره با ایران را نشانه ضعف او قلمداد کرد و گفت: اگر آمریکا قدرت نابودی ما را داشت بی‌درنگ این کار را می‌کرد، اینکه حاضر شد با ما مذاکره کند، بیانگر این است که توانایی این کار را ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این یک هشدار است چون آمریکا اگر قدرت پیدا کند همین برجام را زیر پا خواهد گذاشت که نمونه مشابه این کار، قطع شبکه‌های ماهواره‌ای بود، با اینکه ما پول آن را پرداخت کرده بودیم و به طور قانونی در اختیار ما بود.

وی تصریح کرد: قرآن با صراحت کامل به ما اعلام کرده که دوستی با دشمنان خدا به سستی خانه عنکبوت است و هیچ امیدی به پایداری آن نیست، زیرا این دوستی به عنوان عامل نفوذ معرفی شده است.

نبویان خاطرنشان کرد: قرآن برای دوستی با دشمنان از تعبیر نصرت استفاده کرده و آیت‌الله جوادی آملی در تفسیر بیان کرد که دوست داشتن، یاری کردن و پذیرش رهبری دشمنان خدا مصداق‌های نصرت هستند که خفت در دنیا و عذاب در آخرت را در پی دارد.