پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- «محمدحسن آصفری» عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در یادداشتی اختصاصی برای «پارس» در رابطه با نحوه اجرایی شدن مفاد مندرج در نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی به ریاست محترم جمهور نوشت:

مقام معظم رهبری در نامه خودشان دستور دادند کمیسیون امنیت ملی شورایی را تشکیل دهند و کمیسیون ها در بخش های مختلف نحوه اجرایی شدن برجام و توافق امضا شده با 5+1 را دائما رصد کند. بنابر این شورای عالی امنیت ملی موظف است تا کمیسیون مربوطه را بدون مرزبندی های سیاسی و با توجه به منافع ملی کشور تشکیل دهد تا فرآیند اجرایی شدن دستور موکد رهبر معظم انقلاب اسلامی هر چه سریع تر فراهم شود.

در کنار نامه 9 ماده ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، موارد دیگری چون مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه اجرایی شدن توافق صورت پرفته میان ایران و 5+1 و هم چنین مصوبات همین شورا در این رابطه وجود دارد، که اینها نیز می بایست مد نظر شورای عالی امنیت ملی قرار گیرد تا دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین حقوق ملت ایران هر چه بهتر و بیشتر تامین گردد.

همچنین در این نامه مطالباتی از سوی معظم له مطرح شده است(مانند دریافت تعهد از رییس جمهور آمریکا و سایر کشورهای متعهد) که ساز و کار اجرایی شدن این قبیل مطالبات نیز می بایست از سوی آن کمیسیون مورد پیگیری جدی قرار گیرد. 

موضوعی که در اینجا اهمیت دارد از این قرار است که به دلیل رخدادهای تاریخی متنوع و سابقه دار، ما به طرف مقابل خود اعتماد نداریم و از این جهت باید مکانیزی تدارک دیده شود که بعد از ریاست جمهوری آقای اوباما، طرف آمریکایی دبه نکند. کما اینکه این روزها با وجود روی کار بودن دولت اوباما نیز این احتمال می رود و زمزمه هایی در جبهه مقابل شنیده می شود.

به نظر می رسد که ضمانت های لازم برای انجام تعهدات از سوی غربی ها می بایست با طرح جدی موضوع در شورای امنیت سازمان ملل، مجمع عمومی این سازمان و اتحادیه اروپا مورد پیگیری قرار گیرد تا پس از انجام تعهدات ایران، طرف مقابل زیر تعهدات خود نزند و تحریم های جدید را به بهانه ای جدید(هسته ای و غیرهسته ای) وضع نکند.

به هر ترتیب این نکته را نیز می بایست در نظر گرفت که ساختار سیاست و حقوق بین الملل در این زمینه معیوب است. چه سازمان ملل و چه شورای امنیت در اختیار اجرایی شدن سیاست های خصمانه ایالات متحده قرار دارد.

ما از اساس نمی بایست بر انجام عهد توسط طرف مقابل اعتماد کنیم بلکه باید خود را در داخل به لحاظ فنی طوری تجهیز کنیم که برگشت پذیری ما در سریع ترین زمان ممکن شود و در صورت دبه کردن طرف مقابل از حسن اجرای تعهدات خود، آنچنان متضرر نشویم و امکان جبران خسارات در کوتاه ترین فاصله زمانی وجود داشته باشد.

به هر صورت ما در ادوار مختلف تاریخی(حتی طی یک دهه گذشته)، لطمات جدی از بد عهدی غربی ها نسبت به تعهدات خودشان دیده ایم و بعید نیست که در نحوه اجرایی کردن تعهدات خود در این مذاکرات نیز بهانه های مختلفی را پیش بکشند.

جای تاسف است که بگوییم عزم جدی در دولت در جهت اجرای منویات رهبر معظم انقلاب(مندرج در نامه اخیر ایشان خطاب به ریاست محترم جمهور) وجود ندارد و تا به حال هر آنچه که دیده ایم صرفا جنبه تبلیغاتی داشته است.

این قضیه تا به جایی است که می توانیم بگوییم برخی از اقدامات غربی ها و همچنین مقامات مسئول آن به دلیل کوتاهی های صورت گرفته از سوی دولت مردان ماست و اگر نبود این کوتاهی ها، آنها به همین راحتی جرات انجام چنین کارهایی را به خود نمی دادند.

البته در این میان وظیفه مجلس شورای اسلامی سر جای خود باقی است و مصوب کرده است که هر سه ماه یکبار وزارت امور خارجه روند اجرایی شدن برجام را به کمیسیون امنیت ملی ارائه دهد. بدون شک در صورتی که در این گزارش ها دیده شود که مسئولین جمهوری اسلامی ایران بیش از موارد مندرج در توافق عمل کنند و یا اینکه طرف مقابل در انجام تعهدات خود کوتاهی داشته باشد، به صورت یکپارچه در مقابل تضییع حقوق ملت خواهد ایستاد و اجازه نمی دهد فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی، روی زمین باقی بماند.