دوباره استقلال دوباره آزادی/ رییس کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با پارس:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 317809

  آمریکا می خواهد به آرامی نفوذ کرده و به پایه های نظام و اعتقادات مردم و به سیستمی که در کشور پیش رونده است، آسیب وارد کنند.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه آمریکا خوی درندگی داشته و در هر جایی که حضور پیدا می کند قصد نفوذ و تخریب دارد، گفت: غرب به سرکردگی آمریکا، هدفی جز تسلط بر کشور های  جهان ندارد و ما باید مراقب نفوذ و توطئه آنها باشیم.

  امیر خجسته رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به دخالت آمریکا در امور سایر کشور ها، در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، اظهار داشت: جهان سوم و حتی روسیه از دست آمریکا در امان نیستند و همه ما دیدیم که آنها با نفوذ در کشوری مثل اوکراین باعث از هم گسیختگی این کشور شدند.

  خجسته با تاکید بر اینکه باید راه نفوذ غربی ها به کشور را شناسایی و مسدود کنیم، تصریح کرد: آمریکا از هیچ راهی نمی تواند با ایران مقابله نماید، از راه سیاسی و تهدیدات نظامی شکست خورد، از راه  اقتصاد و تحریم نیز شکست خورد و تنها راهی که از آن می تواند نفوذ کند و آسیب وارد نماید مسئله نفوذ بین مجموعه های کشور ایران است. 

  وی افزود: یعنی وقتی که آمریکا به دنبال مجموعه ای یا جریانی از کشور ما می آیند و ادعای مذاکره با آن جریان را مطرح می کند، متوجه می شویم که از روی شیطنت بوده و طراحی شان از این ارتباطات برای نفوذ به کشور است.

  رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به بیانات رهبری در خصوص خطوط قرمز در مذاکرات، تصریح کرد: مقام معظم رهبری به حق و به موقع فرمودند، امام هم در آن زمان فرمودند که ما به غیر از اسرائیل با همه کشورهای دنیا مذاکره می کنیم و امروز مقام معظم رهبری متناسب با مکان و زمان فتوا می دهند که ما با امریکا و اسرائیل مذاکره نمی کنیم زیرا آمریکا شیطنت دارد و صداقت ندارد و آنها همیشه به دنبال ضربه زدن به طرف مقابل هستند و هیچ وقت در رفتار آمریکا صداقت ندیدیم و نخواهیم دید.

  خجسته با اشاره به مذاکرات هسته ای و برجام، گفت: مسئله مذاکره و برجام که اکنون مطرح است یک مسئله بین المللی بوده و بحث امریکا نیست. آمریکا نیز یکی از آنهاست البته ما باید با درنظر گرفتن منافع ملی، فقط در مسئله هسته ای و اجرای برجام مذاکره کنیم. 

  وی در ادامه اضافه کرد: با تیزبینی های شوارای امنیت ملی، مجلس شورای اسلامی و دولت برجام تصویب شد و الان همه باید  مراقب باشیم  که  دشمن از این طریق به کشور نفوذ نکند. ما نمایندگان در مجلس ماده قانونی مصوب کردیم که دولت موظف هست همه این امور را انجام دهد، لذا بحث توافق با بحث مذاکره با آمریکا متفاوت است.

  نماینده استان همدان با بیان اینکه آمریکا با نیت نفوذ، به شدت دنبال مذاکره با ایران است، خاطر نشان کرد:  آمریکا می خواهد به آرامی نفوذ کرده و به پایه های نظام و اعتقادات مردم و به سیستمی که در کشور پیش رونده است، آسیب وارد کنند.

  خجسته با اشاره به سخنان اوباما در خصوص شعار مرگ بر آمریکا، گفت: اوباما صحبت های بسیار خطر ناکی انجام داد و از جنگ نرم وارد شد، اما در برابر این سخنان باید گفت، بله مرگ بر آمریکا جزو اعتقادات ما است و مسئله ای بین حق و باطل به حساب می آید. آمریکا به عنوان شیطان بزرگ و باطل است زیرا که هیچگاه صادق نبوده اگر صداقت داشته باشد جمهوری اسلامی هم مشکلی برای مذاکره ندارد.

  وی افزود: به نظر می رسد که آمریکا تغیر استراتژی داده و سعی می کند که مسائل را با دوستی و دست دادن با مسئولان ما دنبال نماید. آمریکا به طرق مختلف قصد نفوذ دارد و نرمش آنها صادقانه نیست. 

  رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از همه مسئولان نظام خواست تا از ولایت فقیه پیروی کنند و افزود: مسئولان ما همگی با پیروی از ولایت فقیه باید امور را به پیش ببرند و اگر خطایی باشد سریع اصلاح کنند. همه باید در مقابل توطئه امریکا بیاستیم و آنچه که مهم است این بوده که بیانیات رهبری همیشه فصل الخطاب باشد و همیشه مسئولین و مقامات نظام، فرمایشات رهبری را فصل الخطاب قرار دهند.

  این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه چطور می توان هم استقلال کشور را حفظ کرد و هم در عرصه بین المللی تعامل مناسب داشت، تصریح کرد: راه با توصیه های رهبری مشخص شده است و ضمانت اجرای آن فقط پیروی از رهبری و مراقبت مسئولان خواهد بود.

  خجسته اضافه کرد: امروز دشمن می خواهد از طریق جنگ نرم و مسائل فرهنگی وارد شود و هویت جامعه را از بین ببرد. در این میان مردم ما هوشیار و تیز بین هستند و مسئولان ما با دقت برخورد می کنند ولی باید نهایت مراقبت را داشته باشند زیرا که تنها راه مراقبت و منویات مقام معظم رهبری است. 

  رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در پایان تاکید کرد: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند کند و مصلحت و عاقبت به خیری کشور در گرو تبعیت از مقام معظم رهبری است.

  استقلال اقتصاد ایران جهان منویات مقام معظم رهبری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها