دهانشویه خانگی بسیار سالم و مفید است. می توانید با این فرمول دهانشویه خانگی بسازید.

خبرگزاری میزان _ نمناک نوشت: استفاده از دهانشویه‌ها بهترین راه برای تکمیل فرآیند مسواک می‌باشد و دارای ویژگی‌هایی از جمله پاک کردن دهان از هر گونه باکتری و به حداقل رساندن پلاک‌های دندان می‌باشد. دهان شویه یکی از مهمترین قسمت فرآیند بهداشت دهان و تمیز کردن آن به شمار می‌رود و دندان‌ها را از هرگونه جرم و باکتری خلاص می‌کند که نتیجه آن این است که اگر ما از دهان نفس بکشیم نفس تازه و دلپذیری را خواهیم کشید.

همانگونه که می‌دانید، مراقبت از دندان‌ها برای سلامتی بدن بسیار مهم است، پاک کردن دهان با دهان شویه برای پاک سازی باکتری‌ها بسیار مناسب است و اجازه‌ی ورود باکتری‌ها را به داخل بدن نمی‌دهد.

مزایای استفاده از دهانشویه‌ها

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از دهانشویه‌ها حذف تارتار هامی باشد.

تارتار چیست؟

شما اگر بهترین روش را برای بهداشت دندان‌های خود به کار ببرید باز مقداری باکتری در دهان شما باقی خواهد ماند. این باکتری‌ها پروتئین‌ها و موادغذایی به همراه بزاق را به پلاک تبدیل می‌کنند و این پلاک‌ها یه دندان می‌چسپد و با باقی ماندن این پلاک‌ها بر روی دندان‌ها شانس کرم خوردگی دندان و ایجاد حفره درد دندان‌ها زیاد می‌شود.

دهان شویه‌ای برای حذف و پاکسازی تارتار‌ها مناسب می‌باشند که ما امروز دستورالعمل آنرا به شما آموزش خواهیم داد و جالب است بدانید که یکی از مهم‌ترین عناصر در ساخت جوش شیرین است. نمک بی کربنات یکی از مهم‌ترین پاک کننده‌ها می‌باشد که همیشه در دسترس هست و می‌توان آنرا درصد‌ها دستورالعمل از جمله بهداشت دهان استفاده کرد.

علاوه بر این از نمک در چند دهه اخیر برای شست و شوی مستقیم دندان‌ها استفاده می‌شد، چون دارای مهارت پاک کردن لکه‌ها و باکتری‌ها بود و بوی بد دهان را با یک بار استفاده از بین می‌برد.

عناصر تهیه دهان شویه

۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین

۱/۲ فنجان پراکسیدهیدروژن

۱/۲ قاشق چایخوری نمک

۱/۲ فنجان آب گرم

۱ فنجان آب سرد

وسایل مورد نیاز

مسواک

خلال دندان

نحوه استفاده صحیح از بهترین دهانشویه

جوش شیرین را با نمک مخلوط کنید سپس مسواک را با آب گرم خیس کنید و بعد از خیس کردن آنرا داخل مخلوط جوش شیرین و نمک نمایید در آخر دندان هایتان را خوب مسواک بزنید و پس از انجام این عمل ماده را کاملا از دهان بیرون بریزید.

عمل گفته شده در گزینه ۱ را برای مدت ۲ دقیقه تکرار کنید.

سپس هیدوژن پراکسید را با آب گرم مخلوط کنید دهان خود را برای یک دقیقه با آن شستشو دهید و در آخر آنرا از دهان خالی کنید.

شما می‌توانید این درمان را به مدت ۲ بار در هفته انجام دهید و مسواک زدن هم باید یکی از معمول‌ترین کار‌هایی روزمره تان شود.

هشدار: به هیچ وجه اجازه ورود دهان شویه را به داخل بدن تان ندهید، چون بسیار مخرب واقع می‌شوند.