بسیاری از شهروندان آمریکا در جریان قرنطینه های عمومی به سمت غذاهای آماده و نیمه آماده سوق پیدا کرده اند. این گرایش از گزارش افزایش فروش شرکت ها و کارخانجات فروش چنین محصولاتی، مشخص شده است. هر چه محدودیت ها سختگیرانه تر شده، مصرف غذاهای راحت و آماده بیشتر. بررسی انجام شده در Nutrisystem نشان می دهد که در این مدت 76٪ از آمریکایی ها با افزایش وزن خود مواجه شده اند. 
 
نتایج یک نظرسنجی دیگر در ماه اوت نشان می دهد ۴۱ درصد از ۱۰ هزار شرکت کننده، از ابتدای قرنطینه های عمومی افزایش وزن بیش از ۵ کیلو پیدا کرده اند. کریستین کرک پاتریک ، متخصص رژیم درمانی در کلینیک کلیولند در این زمینه می گوید: در آن زمان این خانه نشینی یک شوک بود ، چالشی بزرگ بنام ماندن در خانه. اکنون شاهدیم افرادی با این خانه نشینی با استرس، بی حوصلگی و ناتوانی در ایجاد تغییر در شیوه و سبک زندگی مواجه شده در حالی که تعداد افراد بسیار زیاد دیگری بدون دردسر جدی، با وضعیت موجود کنار آمده اند. 
 
مهم این است که بتوانیم تغییر ایجاد شده را بپذیریم، اما اگر مدتی برای اعمال و اجرای تغییرات زمان نیاز بود، این ایرادی ندارد. واقعیت این است که برخی افراد نه تنها خانه نشینی و قرنطینه عمومی را دشوار نمی دانند بلکه به آن به چشم یک فرصت نگاه می کنند.  نرفتن به محل کار به این معناست که رفت و آمد طولانی وجود ندارد و در نتیجه،‌ وقت لازم برای ورزش و حتی طبخ  وعده های غذایی سالم فراهم می شود. بنابراین این بستگی به نگرش ما به قرنطینه، در خانه ماندن و عدم رفت و آمد دارد؛ اگر آن  را حصاری برای خود بدانیم بی شک دچار چالش خواهیم شد اما اگر آن را فرصتی برای انجام کارهای باقیمانده و انجام نشده بدانیم می توانیم روزهایی طلایی را سپری کنیم. 
 
به عنوان مثال، در یکی از نظرسنجی ها فردی وجود داشت که توانسته بود در جریان قرنطینه عمومی موج نخست کرونا، حدود ۴۰ کیلو وزن کم کند. او می گوید: کووید۱۹ باعث شد درک کنم که کنترل برخی امور در دست ن و برخی امور دیگر از دستم خارج است. من به چیزی نیاز داشتم که بتوانم روی آن تمرکز کرده و با این کار، موفقیت های هرچند اندکی برای خود ثبت کنم. حال سوال اینجاست که چگونه در قرنطینه لاغر شویم؟ پزشکان معتقدند یک رژیم غذایی فراگیر وجود ندارد تا همه بتوانند با استفاده از آن دچار کاهش وزن شوند اما برخی تدابیر ـ از جمله روش های خاص غذاخوردنـ می تواند در این مسیر کمک کننده باشد. 
برای شروع ، همه توصیه های معمول کاهش وزن همچنان اعمال می شوند: تمرکز بر تغذیه سالم، ورزش منظم و خواب راحت و کافی. اما برخی توصیه های دیگر نیز بسیار موثر باشد: 
۱/ قدم های کوچک بردارید
از خودتان انتظارات زیاد برای انجام کارهای بزرگ نداشته باشید. شاید چون این روزها همه دچار استرس هستیم بخواهیم تحولات زیاد یا تغییراتی کامل در زندگی خویش ایجاد کنیم اما این کار درست نیست. آهسته و پیوسته بودن بسیار موثرتر از شتاب ناگهانی است. سعی کنید به تدریج ساعات خوردن خود را منظم کنید. 
۲/ آشپزی ساده و سالم
نیازی نیست به سرعت تبدیل به یک سرآشپز حرفه ای برای طبخ غذاهای سالم شوید. با خرید مواد غذایی ساده و دستورالعمل طبخ غذاهای ساده و سالم، این کار را کم کم شروع کنید. به یاد داشته باشید که یک اشپز عالی برای انجام سفارشات کوچک غذایی باشید. 
۳/ طبق برنامه غذایی، بخورید
کار در خانه بدین معناست که شما ۲۴ ساعته در معرض انواع غذاها و خوراکی ها هستید. برنامه ریزی کنید که در ساعت استراحت تنها یک قهوه بنوشید و یا موقع ناهار، به همان وعده غذایی اکتفا کنید و به این برنامه ریزی نیز پایبند بمانید. 
۴/ هر از گاهی، روزه بگیرید
روزه داری گاه و بی گاه، غذا خوردن شما را به یک ساعت مشخص روزانه محدود می کند. با این حال نمی گوییم که در آن ساعت‌ها، کلوچه و کوکی بخورید  و همچنان باید از میان وعده ها و غذاهای سالم و خانگی استفاده کنید.