جعفر صادق تبریزی از همت و تلاش نیروهای سخت‌کوش مدافعین سلامت که در این شرایط سخت اقتصادی و کرونایی از جان مایه گذاشتند، قدردانی کرد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به فشارها و تحریمهای ناعادلانه برخی کشورها گفت: اولویت‌های دریافت واکسن به مراکز بهداشتی درمانی در دستورالعمل ارسال شده که شامل اولویت اول زنان باردار، افراد دیالیزی، سالمندان، بیماران بدخیم، مراکز نگهداری معلولین و زندان‌ها هستند.

وی افزود: برای تمام همکارانی که در حوزه بهداشت و درمان در مواجهه با ویروس کرونا هستند، دستور تزریق صادر شده  است و برای بقیه مردم که نیازمند واکسن هستند به مرور زمان تهیه می شود.

رئیس مرکز مدیریت شبکه در مورد اپیدمی آنفلوآنزا در فصل سرد سال گفت: امسال با وجود کرونا و دستورالعمل‌های بهداشتی ارائه شده به مردم شامل استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، شستن مداوم دست‌ها  اپیدمی آنفلوآنزا را نخواهیم داشت.

وی در مورد مرحله سوم غربالگری عنوان کرد: در این مرحله وظیفه اصلی  ارائه خدمات  به افراد جامانده است.

تبریزی با ابراز امیدواری برای اینکه در این مرحله بتوانیم به پوشش 95 تا 97 درصدی برسیم، هدف از مرحله سوم غربالگری را ارائه خدمات به مادران باردار، سالمندان و افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند با ما مشارکت داشته باشند، عنوان کرد.