به گزارش پارس به نقل از خبرآنلاین،   لوری تومیتا که ۲۹ سال دارد و ساکن یوکوهامای ژاپن است، اغلب به سراغ ماهی گیران و گاهی فروشگاه های فروش حیوانات خانگی می رود تا از آنها بپرسد « می توانم حیوانات مرده را بردارم؟ » . او برای خلق آثار هنری خود از این اجساد به یک سال زمان، کمی آنزیم و رنگ نیاز دارد تا پروتئین ها و بافت نرم هر حیوان مرده را به آرامی از بین ببرد و در نهایت غضروف و اسکلت باقی مانده را رنگ کند. او نتیجه این کار را « نمونه شفاف» می نامد که غضروف هایش به رنگ آبی و استخوان ها به رنگ ارغوانی مشخص هستند. تومیتا می گوید: « نمونه هایی که در فورمالین نگهداری می شوند، زشت و از شکل افتاده هستند؛ اما مردم جذب زیبایی جاندارانی می شوند که تنها از غضروف و استخوان تشکیل شده اند» .

او که تا ۴ سال پیش ماهی گیر بوده، اغلب نمونه های مورد نیاز خود را از تورهای ماهی گیران تهیه می کند. این مواد اولیه می تواند شامل خرچنگ های مرده رهاشده، سرپاوران ده بازویی، ماهی هایی که به فروش نرفته اند و آبزیانی که کسی خیال خوردنشان را ندارد، باشد. تومیتا گاهی هم به سراغ فروشگاه هایی می رود که حیوان خانگی می فروشند و حیوانات مرده را برای تبدیل به یک اثر هنری زیبا با خود می برد. او هنوز هم گاهی به ماهی گیری می رود؛ اما می گوید بازدید از یک نمایشگاه هنری در دو سال گذشته باعث شده راهی برای تلفیق علاقه خود به طبیعت با هنر پیدا کند.

او نتیجه این کار را « نمونه شفاف» می نامد که غضروف هایش به رنگ آبی و استخوان ها به رنگ ارغوانی مشخص هستند.

تومیتا از بعد اخلاقی هم به این کار نگاه می کند. او می گوید: « مطابق آماری که توسط سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) ارائه شده، سالانه حدود یک سوم مواد غذایی تهیه شده توسط انسان ها از بین می رود. می دانید این مقدار معادل چند زندگی است؟ » .

او تصاویر چاپ شده از نمونه های شفاف و نمونه هایی را که درون بطری قرار گرفته اند، در ژاپن به فروش می رساند. می توانید نمونه های بیشتری از کارهای او را در وب سایت تومیتا ببینید یا اگر از آی پد استفاده می کنید، اپلیکیشن New World Transparent Specimens را برای مشاهده نمونه های شفاف او به کار بگیرید.