به گزارش پارس ؛ انتخاب به نقل از شبکه تلویزیونی سی. ان. ان. نوشت: بررسی‎ ها درباره نرخ اجاره هتل در کشورهای مختلف نشان می دهد روسیه در صدر این فهرست قرار دارد. هزینه کرایه اتاق در هتل‎ های مسکو، ۳۹۵ دلار به ازای هر شب است. مسکو در نه سال گذشته همواره رکورد گران ترین هتل‎ های جهان را به نام خودش ثبت کرده است. لاگوس با نرخ ۳۴۴ دلاری برای هر شب در رده دوم جهانی قرار دارد. شهرهای نیویورک، هنگ کنگ و زوریخ نیز با نرخ کرایه های هر شب به ترتیب ۳۰۳ دلار، ۳۱۹ دلار و ۳۱۳ دلار در رده های بعدی جهانی قرار دارند. در میان کشورهای شمال آفریقا و غرب آسیا نیز دوحه گران ترین هتل‎ های منطقه را دارد.

هزینه هر شب کرایه اتاق در هتل‎ های دوحه، ۲۶۳ دلار است. شهر استانبول نیز با هزینه ۲۴۵ دلاری کرایه هتل برای هر شب در رده دوم منطقه قرار دارد. این درحالی است که مسئولان ترکیه ای در سال اخیر، نرخ هتل‎ های استانبول را ده درصد کاهش داده اند. شهر منامه (پایتخت بحرین) با نرخ ۲۴۰ دلاری برای کرایه هر اتاق در هتلهای این شهر در رده سوم منطقه ای قرار دارد. دبی نیز با هزینه ۲۳۳ دلاری کرایه هتل در هر شب در این شهر، رتبه چهارم منطقه را به خودش اختصاص داده است.

شهر ابوظبی امارات عربی متحده نیز با هزینه ۲۲۳ دلاری کرایه اتاق در هتلهای این شهر در جایگاه بعدی قرار دارد. شاید دبی گران ترین هتل‎ های منطقه را داشته باشد اما باید توجه داشت که دبی بعد از نیویورک بیشترین تعداد اتاق هتل را در جهان دارد. راس الخیمه که چهارمین امیرنشین بزرگ امارات عربی متحده است می کوشد در این زمینه جای دبی را بگیرد. راس الخیمه در تلاش است با توسعه گردشگری درآمدزایی زیادی برای خودش بوجود بیاورد زیرا این امیرنشین برخلاف دیگر امیرنشین‎ های امارات، نفت چندانی ندارد. البته صنایع سیمان یکی دیگر از منابع اصلی درآمدزایی برای راس الخیمه است. راس الخیمه یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان سیمان در منطقه است.

مسئولان راس الخیمه بیش از ۲۲۰ میلیون دلار در چهار سال گذشته برای بهبود زیرساخت‎ های این منطقه سرمایه گذاری کرده اند.