• لینک کوتاه
 • کد خبر: 34451

  آبشار مارگون در شهرستان سپیدان فارس را بی مانند و بی نظیرترین آبشار خاورمیانه می دانند که به همراه دیگر جاذبه های طبیعی، گردشگران را می تواند روزها به دیدن خود مشغول کند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، شهرستان سپیدان با گستردگی دو هزار و ۸۳۹ کیلومتر مربع و پیشینه تاریخی ۹۰۰ ساله در شمال غربی استان فارس قرار دارد. شهر اردکان مرکز آن در ۷۵ کیلومتری شمال غربی شهر شیراز جای دارد. این سرزمین چهار فصل از شمال و شمال غربی با شهرستان اقلید و استان کهگیلویه و بویراحمد، از شرق با شهرستان مرودشت، از جنوب با شهرستان شیراز و از غرب با شهرستان ممسنی مرز مشترک دارد.

  آبشار مارگون

  این آبشار یکی از زیباترین آبشارها و یکی از بی مانندترین نمونه های آبشار طبیعی جهان و بزرگترین آبشار خاورمیانه به شمار می رود.

  ین آبشار در ۵۰ کیلومتری شهر اردکان قرار گرفته و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است. موقعیت طبیعی و چشم اندازهای پیرامون آبشار، هم آمیزی درختان جنگلی با ناحیه کوهستانی و رودخانه ای زیبایی آبشار مارگون را صد چندان کرده است.

  چشمه و برم شش پیر

  رودخانه پرآب و سرکش شش پیر، از چشمه ای زیبا در کوه رُنج سرچشمه گرفته و با رسیدن به دریاچه (برم) شش پیر، چشم اندازی زیبا را پدید می آورد.

  تنگ تیزآب

  تنگ تیزآب در فاصله ۲۸ کیلومتری شمال غربی سپیدان و حدفاصل سپیدان-یاسوج قرار دارد و گذرگاه یکی از شعبه های رودخانه بِشار است که از کوه های سپیدان سرچشمه می گیرد. این رودخانه دائمی دارای آبی شیرین است و گونه های مختلف ماهیان بومی در آن دیده می شود و از پوشش جنگلی و گیاهی مناسبی برخوردار است.

  پیست اسکی سپیدان

  در فصل زمستان به دلیل برفگیر بودن کوه ها، اسکی یکی از ورزشهایی است که مردم استان فارس و استان های مجاور و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس برای تفریح و ورزش به دامنه های این شهرستان هجوم می آورند. دو پیست اسکی کاملاً مجهز در شمال غربی سپیدان قرار دارد و میعادگاه دوستداران ورزش های زمستانی است.

  منطقه نمونه گردشگری چله گاه

  این منطقه زیبا که هوای لطیف بهار و تابستان آن مأمنی خوش برای مسافران و گردشگران است، دارای پوشش گیاهی، جنگلی و رودخانه ای مناسب است. این مکان زیبا در کیلومتر پنج جاده سپیدان-یاسوج قرار گرفته است.

  استان کهگیلویه و بویراحمد پوشش جاده جاذبه های طبیعی جهان خاورمیانه زمستان کشورهای حوزه خلیج فارس گردشگران داخلی و خارجی گردشگری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها