پر پشت نشان دادن مو های نازک به ظاهر کار سختی است اما با انجام چند کار ساده شما میتوانید موهای نازک خود را پرپشت نشان دهید.در این مطلب از پارس نیوز با روش هایی برای پر پشت نشان دادن مو آشنا خواهید شد.

ریزش مو یکی از مشکلات عدیده‌ی این روزهاست و بسیاری از خانم ها به دنبال مدل مویی برای پرپشت نشان دادن مو هستند. در این پست چند مدل موی زیبا که باعث حجیم تر نشان دادن موهای شما می‌شود را باهم می‌بینیم.

اگر شما هم از آن دسته بانوانی بوده که موهای کم پشتی دارید نگران نباشید. امروزه روش‌های بسیاری برای حجیم تر نشان دادن موها در زمان کوتاه به وجود آمده که می‌توان تا حد زیادی از این نگرانی کاست. اما این روش‌ها چگونه انجام می‌شوند؟ برای آگاهی از این روش‌های سریع همراه ما باشید.

همچنین در پارس نیوز بخوانید : تقویت موهای نازک و کم پشت با روش های طبیعی - شناخت عوامل کم پشتی مو

روش های پر پشت نشان دادن مو های کم پشت

  برای پر پشت نشان دادن مو مدل موی جدید امتحان کنید

اگر موهای شما صاف و شل است، یک برش مو جدید می تواند راه حل مناسبی برای مشکل شما باشد ، بهترین مدل و برش مو برای این کیس ، داشتن موهای بلند است.این میتواند بهترین حالت طبیعی برای موهای شما و همینطور نگه داشتن حالت طبیعی در موهای شما باشد. اگر موهای شما از حجم قابل توجهی برخوردار نیست ، شما باید از مدل کوتاه کوتاه استفاده کنید بعلاوه داشتن یک فرم و حجم جدید از مو ، میتواند به صورت شما نیز یک فریم و تنوع جدیدی را بدهد یکی دیگر از ایده های خوب برای افرادی که موهای نازک دارند، داشتن موهایی تا انتهای فک می باشد.
 برای داشتن این مدل ، شما باید جلوی موهای خود را کمی بلندتر و عقب موهایتان را کاملا کوتاه نگه دارید . این مدل مو ، یک زیبایی بسیار خاصی را برای شما فراهم میکند ، چرا که با داشتن لایه های کوچکی در مو ، باعث میشود موهای شما پرپشت تر و حجیم تر به نظر برسد.

مدل موها و کوتاهی لایه ای را انتخاب کنید

اگر موهایی با طول متوسط دارید ، و مدل موی کوتاه برای شما مناسب به نظر نمیرسد ، میتوانید از مدل دوست داشتنی لایه ای استفاده کنید بادرنظرگرفتن این موضوع که این مدل مو ،بدون اینکه از طول موهای شما بکاهد ، حجم بیشتری را برای موهای شما فراهم میکند . لایه بندی ساده تمام نگرانی های شما را از بین می برد. این برش ساده به طور موثر ضخامت موهای شما را پنهان می کند بعلاوه ، این برش مو ، باعث نشان دادن حجم بیشتری از مو و همچنین حرکت های بیشتری در موهای شما شده که بسیار مهم و حیاتی هستند .

حجم دادن به موهای کم پشت برای پر پشت نشان دادن مو

 اگر از قبل یک مدل مو کوتاه دارید اما نمیتوانید حجمی را که میخواهید به دست بیاورید توصیه میکنیم روش پوش دادن مو را امتحان کنید پوش دادن ، بیشترین میزان حجم مو را درقسمت بالایی سر شما قرار خواهد داد . اگر بااین مدل مو آشنایی ندارید ، فقط کافیست بایک شانه موهای خود را به سمت فرق سر خود بکشید و درآنجا ثابت نگهشان دارید . این کار به موهای شما یک حجم بیشتر ، ضخامت خوب و همچنین مدلی فشن و به روز ارائه خواهد کرد ، توجه کنید که برای رسیدن به بهترین نتیجه دراین مدل مو ، از شانه ای با دندانه های نازک باریک استفاده کنید.

رنگ موی روشن برای پر پشت نشان دادن مو

فقط با مقدار کمی از روشن کننده ها، موهای شما ممکن است روشن تر به نظر برسد . مطمئنا با دراین مدل تصویری از یک یال زیبا و کامل ایجاد خواهد شد گرچه شما میتوانید هررنگ مویی را انتخاب کنید ، اما بسته به رنگ اصلی مو و فرم صورت خود ، رنگ هایی وجود دارند که مسلما موثرترخواهند بود بعنوان یک قانون کلی ، رنگ های روشن باعث حجیم تر به نظررسیدن مو میشود ،نسبت به رنگ های تیره . اگر به رنگ های شیمیایی و مصنوعی علاقه ای ندارید ، میتوانید رنگ های طبیعی و زنده تری را انتخاب کنید بااستفاده کردن از رنگ های طبیعی ، بعنوان یک دارو ،نیز میتوانید به ضخامت موهای خود نیز کمک شایانی کنید .

فرق وسط را با فرق کج جایگزین کنید

راه دیگر برای داشتن حجم بیشتر در مو ، و همینطور پر به نظررسیدن ، تغییر مدل موی خود است مثلا به جای بازکردن فرق ، موهای خود را به یک سمت شانه کنید ، شاید باور نکنید ولی این روش ساده ، کمک میکند که موهای شما پر حجم تر به نظر برسند .

موج و حجم به داد موهای کم پشت می رسد:

موج دادن به مو ، همیشه یکی ازبهترین روش ها برای افزایش حجم بشمارمیرود ، کمااینکه این روش بسیار ساده و قابل دسترس در همه جا و هرزمان است شما میتوانید حتی این کار را با چندآموزش ساده در خانه انجام دهید خواهید دید که این روش ساده در همه ی شرایط بسیار کارآمد خواهد بود.

محصولات آرایشی مطمئن و استاندارد استفاده کنید:

اگرفکرمیکنید که محصولات آرایشی هیچ فایده ای برای موهای شما ندارند ، دراشتباهید برای داشتن حجم بیشتر در موهای خود میتوانید از محصولاتی استفاده کنید که مخصوص این کار طراحی شده اند . میتواند از دیگرمکمل های شستشو نو کرم های مخصوص برای شانه کردن نیز استفاده کنید .

تغییر اندازه موها برای پر پشت نشان دادن مو

بسیاری از متخصصان آرایشگری اعتقاد دارند که موهای نازک نباید بلندتر از شانه های فرد باشند. با کوتاه کردن موها می توانید آنها را حجیم تر از حالت واقعی نمایش دهید. حالت دادن به این مدل موها هم آسان تر از موی بلند است.

موها را طبقه ای کوتاه کنید

برای پر حجم نشان دادن موهای نازک، یکی از بهترین روش ها، کوتاهی به روش چند لایه است. خوبی این مدل در این است که با هر ترکیب صورتی تناسب دارد.

رنگ کردن برای پر پشت نشان دادن مو

نه تنها کوتاهی، بلکه رنگ هم در پُر یا خالی دیده شدن موها موثر است. برای اینکه موهایتان پرپشت تر دیده شوند، آنها را به چند رنگ گوناگون از یک خانواده رنگ کنید.

شستن به روش صحیح

کار ساده ای همانند شست‌وشوی موها می تواند در حجم آنها تاثیر گذار باشد. برای این منظور بهتر است مراحل زیر را اجرا کنید:

  • شامپو را فقط به ریشه موهای خود بزنید و به تدریج کف را به ساقه ها بمالید. حواستان باشد که انتهای موها بسیار شکننده و خشک هستند و نباید آنها را خیلی مالش دهید.
  • نرم کننده یا ماسک مو را فقط روی ساقه ها بمالید. همچنین بد نیست بدانید که استفاده از شامپوهای مرطوب کننده هم فقط اگر روی ریشه زده شود، موجب سنگینی مو و چسبیدن آن به کف سر می شود.
  • کف سر خود را به حالت دایره ای چنگ بزنید تا جریان خون زیر پوست آن بیشتر شده و سلول های مرده از بین بروند.
  • موهای خود را هر روز نشوئید زیرا موجب از بین رفتن لایه محافظ ریشه موها شده و در نتیجه موها ضعیف تر و نازک تر خواهند شد. بهتر است از شامپوهای خشک برای چنین موهایی استفاده شود.

پوشاندن ریشه های مو برای پر پشت نشان دادن مو

برای این منظور انواع اسپری های مخصوص در بازار وجود دارد، اما اگر خیلی به این امر تمایل ندارید، می توانید وقتی موها خیس هستند، با استفاده از سنجاق های سر موئی، موها را طوری حالت دهید که ریشه و کف سر را بپوشانند. سپس پس از خشک شدن مو، سنجاق ها را بیرون آورده و کنار بگذارید.

خیلی کم از کف ها و موس های حالت دهنده استفاده کنید

وقتی مقدار زیادی موس روی موهای خود بمالید، موجب سنگینی آنها شده و حجم مورد نظرتان را ایجاد نمی کند. بنابراین بهتر است مثلا برای موهای کوتاه، به اندازه یک گردو، کف دست خود کف ریخته و به تمامی سطح موها بمالید. برای موهای متوسط، به اندازه یک تخم مرغ و برای موهای بلند، به اندازه یک توپ تنیس کافی خواهد بود.

برای پر پشت نشان دادن مو آشفتگی ایجاد کنید

موهایی که خیلی صاف شانه شده باشند، کم پشت تر و خالی تر دیده می شوند. بنابراین، بهتر این است که نوعی آشفتگی و بی نظمی در موهای خود ایجاد کنید تا به این واسطه موجب حجیم دیده شدن موها بشوید. برای این منظور می توانید موها را موج دار کرده و ادامه آن را از پشت با کش مو جمع کنید.

از شامپوی خشک استفاده کنید

مزیت این شامپوها در این است که علاوه بر تمیز کردن چربی ها از ریشه مو، به آنها حجم بیشتری هم می دهد و باعث می شود برای مدت طولانی تری تمیز بماند.

موها را از پائین خشک کنید

با استفاده از سشوار هم می توانید به موهای خود حجم بیشتری ببخشید. برای این منظور فقط کافیست سرتان را خم کرده و از پشت موها و از ریشه به ساقه، موها را با باد گرم خشک کنید.

برای پر پشت نشان دادن مو فرق کج باز کنید

اگر عادت دارید همیشه موهای خود را از وسط فرق باز کنید، توصیه می کنیم از فرق های کج یا زیگزاگ استفاده کنید تا موها پرپشت تر به نظر برسند.

شست و شو خشک کردن مو های کم پشت

همیشه برای شست و شوی موهای کم حجم و بی حالت از شامپو حجم دهنده مو استفاده کنید. این نوع شامپو نرم کننده ها حاوی فرمولاسیون سبک تری هستند و حجم مو را کاهش نمیدهند. شامپو های حجم دهنده به خوبی مو را حالت داده و پرپشت جلوه میدهند وبا ایجاد یک لایه محافظتی حجمی مو را بیشتر میکنند. میتوانید با مراجعه به داروخانه یا مراکز زیبایی بهترین شامپو حجم دهنده را با توجه به شرایط موی خود تهیه کنید.

روش شامپو زدن به مو

ابتدا شامپو را با مقداری آب رقیق کنید. توجه داشته باشید که کف کردن بیش از حد شامپو نشان دهنده وجود سولفات زیاد است که برای موها مضر است. شامپو رقیق شده را به کف سر بزنید و با حرکات چرخشی نوک انگشت کف سر را ماساژ دهید. بعدزا شستن کف سر با دست به آرامی ادامه مو را هم به همان کف آغشته کنید و از چنگ شدن مو بپرهیزید.

مو را با آب ولرم ور به سردی بشویید

به ساقه مو نرم کننده حجم دهنده بزنید.

زمانی که مو ها هنوز مقداری نم دار است با شانه دندانه پهن گره های بزرگ مو را باز کنید. این کار از شکسته شدن مو در جریان شانه زدن بعد از حمام جلوگیری میکند.

حالت دادن مو با موس مو

محصولات بسیار متنوعی در بازار جهت حجم دهی به مو ها وجو دارد که هر یک کارکرد و تاثیرات خاص خود را دارد. موس مو هم از جمله محصولاتی است که برای حجم دهی به مو طراحی شده است. هنگامی که مو نم دار است مقداری از فوم موس را برداشته و با دست لا به لای مو ها بزنید. سپس اجازه دهید  که مو ها به صورت طبیعی خشک شود. این محصول به صورت طبیعی به موهای شما پیچ و تاپ و فر هایی میدهد که باعث حجیم تر شدن مو میشود. بعد از خشک شدن موس میتوانید از سشوار برای حالت دار کردن مو استفاده کنید.

بخش دیگری از محصولات  حجم دهنده مو هستند که به صورت اسپری هستند و به صوتر مستقیم به ریشه مو اسپری میشوند. از این اسپری ها هم باید پیش از براشینگ استفاده شود.

برخی از محصولات حجم دهنده مو روی موهای خشک قابل استفاده هستند که باید در میزان استفاده از آن ها احتیاط کرد.

 حالت دادن مو با سشوار برای پر پشت نشان دادن مو

برای حجم دادن مو از سری دهانه باریک سشوار استفاده کنید. هنگامی که سشوار را خریداری میکند سری دهانه باریکی با آن عرضه میشود که برای متمرکز کردن باد در حفره ای باریک طراحی شده است.

برای خشک رکدن و حالت دادن مو با سری باریک سشوار ابتدا اجازه دهید مو ها به صورت طبیعی بین 15 تا 20 دقیقه خشک شود سپس ار موس مو یا اسپری حجم دهنده استفاده کنید

سشوار را روی حالت باد سرد قرار دهید و مو را از بالا به پایین سشوار بکشید و با برس حالت دهید.

خشک کردن مو در جهت مخالف برای پر پشت نشان دادن مو

برای حالت دادن و پر پشت نشان دادن مو ی لخت و کم پشت سر خود را به پایین خم کنید مو را به سمت زمین بریزید. سری باریک سشوار را نصب کنید و در حالی که با برس مناسب مو را شانه میزنید از بالا به سمت پایین سشوار بکشید. میتوانید برای راحت تر شدن کار قبل از سشوار مو را به چند دسته تقسیم کنید.

روش های پر نشان دادن مو کم حجم 

استفاده ازبیگودی برای حجم دادن به موهای کم پشت و بی حالت

فر کردن و حالت دار کردن مو یک از بهترین راه های مدل دار کردن موهای بی حالت فر کردن آن است. یکی از وسایل اینکار بیگودی های برقی است که استفاده از آنها بسیار ساده است. ابتدا بیگودی ها در محفظه مخصوص گرم میشود سپس مو ها را تقسیم کرده و با بیگودی بپیچید. بعد از اینکه مو ها حالت گرفتند مو ها را باز کنید و با شانه مرتب کنید.

استفاده از بافت های درشت، و کشیدن و بازتر کردن حلقه‌های بافت

بافت ریز همواره از حجم موها می‌کاهد و آن‌ها را جمع تر نمایش می‌دهد. اما بافت های حجیم با حلقه های درشت و شل می‌تواند موی شما را از چیزی که هست حجیم تر نمایش دهد. هر مدل بافتی که دوست دارید را امتحان کنید، اما در انتها آرام آرام هر حلقه را کمی به سمت بیرون کشیده و آن را درشت تر و پر حجم تر کنید. در نهایت از اسپری مو برای فیکس کردن حلقه های حجیم شده استفاده کنید.

مدل گوجه‌ای شُل برای استایل‌های بسته‌ی مو

اگر تمایل ندارید موهای خود را باز بگذارید و بیشتر اوقات از مدل‌های بسته استقبال می‌کنید، می‌توانید از مدل هایی مانند گوجه‌ای که بالای سر جمع می‌شوند استفاده کنید، اما این نکته را بدانید که هم موهای اطراف و هم گوجه‌ای که در بالای سر تشکیل داده‌اید را باید شل ببندید. این روش در حجیم به نظر رسیدن موها بسیار موثر است.

استفاده از شامپو خشک برای پر پشت نشان دادن مو

شامپو خشک محصولی است که برای گرفتن چربی سر و کاهش دفعات شستن مو تولید شده است به علاوه استفاده از شامپو خشک به مو حجم میدهد. این محصول در قالب پودر و اسپری پودری عرضه میشود و بافتی شبیه به پودر بچه دارد که رد لابه لای موها نشسته و علاوه بر گرفتن چربی اضافه کف سر حجم مو را نیز افزایش میدهد.

راه های ساده اما موثر برای پرپشت شدن مو نازک و کم پشت

به دنبال درمان ریزش موی خود باشید

اگرچه خیلی نادر است، اما گاهی اختلال در زمینه پزشکی و یا یک بیماری خاص، می‌تواند علت موهای کم پشت و نازک باشد. اگر در هنگام دوش گرفتن متوجه شدید که موهایتان در حجم غیر معمول یا بخشی از آن دچار ریزش شده است، این اتفاق می‌تواند به علت شرایطی به نام آلوپسی آندروژنیک باشد.

در حالی که این بیماری ژنتیکی می‌تواند از 20 سالگی شروع شود، اما بعد از دوران یائسگی شایع‌تر است. در واقع حدود 50% از زنان این نوع ریزش مو را از 50 سالگی به بعد تجربه می‌کنند. این نوع از ریزش مو (آلوپسی آندروژنیک) معمولاً ریشۀ ژنتیکی دارد.

بیماری‌هایی که به طور مستقیم با ریزش موی سر ارتباط دارند عبارتند از: مشکلات تیروئید، کمبود آهن یا کم خونی و افزایش هورمون‌های مردانه؛ که البته تمام این موارد قابل درمان هستند.

با پیداکردن علت ریزش مو خود و درمان آن به پرپشت کردن آن کمک کنید.

سبزیجات بیشتری مصرف کنید

سرعت رشد مو به پارامترهای درونی بدن مثل تغذیه سالم بستگی دارد. انتخاب مواد خوراکی مناسب که سرشار از آهن هستند مانند:

  • اسفناج
  • کلم کالی (کلم برگ)
  • برگ چغندر
  • انواع لوبیاها
  • پنیر سویا (توفو)

منبع غنی از آهن و بیوتین و زینک بوده و به رشد موی سالم کمک می‌کنند. بیوتین در موز، انواع لوبیا، گل کلم، تخم مرغ، بادام زمینی، عدس و ماهی سالمون وجود دارد.

پروتئین نیز به پرپشت شدن موی سر کمک می‌کند. می‌توانید پروتئین را از مرغ، گوشت قرمز بدون چربی، تخم مرغ و تخم پرندگان، آجیل، غلات کامل، دانهی سویا، غذاهای دریایی و محصولات لبنی کم چرب دریافت کنید.

کارشناسان همچنین پخت و پز را با روغن نارگیل و روغن زیتون توصیه می‌کنند. از مصرف قهوه، الکل و دخانیات (تنباکو) اجتناب کنید و مصرف غذاهای فرآوری شده و غنی شده را محدود کنید؛ چرا که مواد مغذی حیاتی بدن را از بین می برند. برای داشتن موهایی نرم، بدون گره، انعطاف پذیر و براق به مقدار زیاد آب بنوشید.

برای پرپشت شدن مو ، پوست سرتان را ماساژ دهید

افزایش گردش خون می تواند محل رشد مو، یعنی فولیکول ها را در پوست سر تغذیه کند، به همین دلیل ماساژ راهی آسان، عالی و لذت بخش برای افزایش گردش خون است.

ماساژ پوست سر به صورت منظم، باعث تحریک جریان خون در فولیکول ها و پرپشت شدن و ضخیم شدن موهای کم پشت و نازک می‌شود. چند دقیقه قبل از شامپو زدن مقداری از روغن تقویت کننده مو (ترجیحا روغن‌های سبک) را به نوک انگشتان خود زده و با حرکات دایره ای روی پوست سرتان مالش دهید.

از شامپو مخصوص نوع موی خود استفاده کنید

قدم اول برای انتخاب نوع شامپو این است که مشخص کنید آیا موهای شما خشک است یا چرب و بعد طبق آن شامپوی مخصوص موی خود را انتخاب کنید.

شامپوی مخصوص موهای چرب و نازک، به تدریج چربی اضافه مو و پوست سر را از بین می‌برد و همچنین شامپوی مخصوص موهای خشک و نازک، موهای شما را بدون سنگین کردن، به خوبی مرطوب می‌کند.

اگر موهایی چرب دارید، احتمالاً باید هر روز آن ها را شامپو کنید و اگر موهایتان خشک است، می توانید دفعات کمتری از شامپو استفاده کنید.

شامپو حجم دهنده مو بهترین انتخاب برای موهای نازک و کم پشت است

براساس این گزارش، شامپو حجم دهنده مو، گزینه مناسبی برای افرادی با موهای نازک و کم پشت است. این شامپوها بدون اینکه باعث ریزش مو شوند، موها را تمیز و تقویت می‌کنند. به علاوه آنها باعث ضخیم‌تر شدن و پرپشت شدن مو می‌شوند.

نرم کننده ها باعث نرمی و باز کردن گره از تارهای مو می‌شوند. به این نکته توجه کنید که نرم کننده را باید روی بخش میانی ساقه و قسمت‌های انتهایی مو بزنید و از قرار دادن نرم کننده ها روی پوست کف سر اجتناب کنید؛ چرا که این محصولات باعث چرب شدن پوست کف سر و سنگینی مو می‌شوند.

شامپو پروتئینه برای تقویت موهای نازک

شامپوهای حاوی پروتئین‌های هیدرولیز شده، در دسته محصولات مراقبت از مو بعد از دکلره قرار می‌گیرند. دکلره کردن باعث نازک شدن ساقه مو، مخصوصاً در قسمت نوک موها می‌شود. این مسئله نشان‌دهنده از بین رفتن پروتئین‌های مو است. هرچند پروتئین‌های از بین رفته قابل جایگزینی نیستند، شامپوهای حاوی پروتئین‌های هیدرولیز شده به صورت موقت استحکام تارهای مو و مقاومت ساقه‌ها در برابر شکنندگی را افزایش می‌دهند.

به درستی موهایتان را خشک کنید

اگر موهایی نازک و کم پشت دارید هرگز حوله را با حرکات تند و خشن روی سرتان نکشید؛ در عوض بعد از دوش گرفتن موی خود را به آرامی با حوله فشار دهید، تا هرگونه آب اضافی از روی آن خشک شود.

البته راه بهتری نیز وجود دارد. استفاده از حولۀ میکروفیبری جذب کننده آب، مانع آسیب دیدن لایه ی کوتیکول مو می‌شود. با این حوله ها آبگیری مو آسان‌تر شده و وزی مو کاهش می‌یابد. در مجموع این روش، راه حلی مناسب برای خشک کردن موهای نازک و کم پشت است.

ریشه موهای‌تان را لیفت کنید

برای اینکه موهایتان ضخیم‌تر به نظر برسد، لیفت ریشه های مو می تواند پیشنهاد خوبی باشد. موهای خود را تا زمانی که رطوبت کمی روی آن باقی بماند به آرامی سشوار کنید.

سپس محصول حجم دهندۀ مو را روی ریشه ها بمالید تا عمل لیفت به همراه خشک شدن موها انجام شود. این کار مانع چسبیدن مو به پوست سر می‌شود.

همچنین می‌توانید برای حجم دادن به موها از بیگودی های الکتریکی، فرکننده‌های مو و بابلیس، در قسمت ریشۀ مو استفاده کنید. جهت جلوگیری از آسیب دیدگی مو در مقابل حرارت، از فرآورده های محافظ حرارتی مو استفاده کنید.

از محصولات حجم دهنده مو استفاده کنید

محصولات جدید حجم دهنده مو باعث افزایش ضخامت هر تار آن به طور جداگانه می‌شود. همچنین این محصولات، حالت ماندگاری مو را بیشتر کرده و برای موهای نازک، که حالت‌دهی خود را زود از دست می‌دهند، بسیار مناسب هستند.

محصولات حجم دهنده از تنوع بالایی برخوردارند و شامل انواع لوسیون ها، موس ها، اسپری و ژل می‌شوند. از مصرف کرم های حالت‌دهنده سنگین (کرم با پایهی خیلی چرب)، سرم های سنگین، ماسک‌های صورت، ژل و واکس‌های قوی خودداری کنید.

فرق سر خود را تغییر دهید

اگر به مدت طولانی فرق سر خود را به سمت چپ باز کرده‌اید، بهتر است آن را به سمت راست یا فرق وسط تغییر دهید. اگر برای چندین سال جهت موها به یک سمت باشد، تغییر جهت آنها به لیفت مو کمک کرده و باعث می‌شود حجم و ساختار آن بیشتر به نظر برسد.

مدل موهای موج دار و فرفری را امتحان کنید

موج دادن به مو به پرپشت شدن مو کمکی نمی‌کند اما باعث می‌شود موهای نازک، حجیم‌تر به نظر بیایند. برای اینکه بدون حرارت دادن موهایی موج دار و سالم داشته باشید، از محصولات مراقبت از مو حجم‌دهنده برای تمیز کردن و رطوبت رسانی به مو استفاده کنید.

موهایتان را به دو دسته تقسیم کرده و ببافید. در ادامه اجازه دهید به طور کامل خشک شوند. سپس بافت موها را باز کرده و به آرامی انگشتان خود را لابه لای موهایتان ببرید. این کار به پرپشتی موهایتان کمک می‌کند.

درجه حرارت سشوار را کم کنید

به طور کلی بهتر است از درجه حرارت کمتری برای حالت دادن به موهایتان استفاده کنید. گرما می‌تواند موهای نازک شما را شکننده و خشک کند و در نهایت باعث ریزش آن‌ها شود. بنابراین بهتر است تا حد امکان، موهایتان را به کمک هوا خشک کنید.

در زمان استفاده از سشوار و یا اتوی مو درجه حرارت را پایین بیاورید. هرچه درجه حرارت پایین‌تر باشد، برای موهای نازک بهتر است. موهای نازک شما برای حالت گرفتن، به درجه حرارت خیلی بالا نیاز ندارد.

از موهای خود در برابر آسیب‌های حرارتی محافظت کنید

استفاده از محصولات محافظ حرارتی مو هنگام سشوار، اتوی مو، فرکننده‌های مو و بابلیس بسیار ضروری است. این مواد بین موهای نازک، گرما و اصطکاک ناشی از وسایل حرارتی، یک لایهی محافظ ایجاد می‌کنند. در نتیجه به عنوان قدم نهایی از حجم دهنده‌های ضد وز و محافظ حرارتی مو استفاده کنید.

در خرید برس های مو تجدید نظر کنید

یکی دیگر از راه‌های مراقبت از موهای نازک و آسیب دیده و پرپشت شدن مو انتخاب یک برس موی سر مناسب است. بهتر است استفاده از برس‌های فلزی گرد را فراموش کنید، چرا که هنگام استفاده از سشوار به طرز قابل توجهی گرم شده و باعث آسیب رسانی به موهای نازک می‌شوند.

برس های پلاستیکیِ سخت نیز می‌توانند باعث شکستگی مو شوند، زیرا بین موهای نازک گیر می‌کنند. امروزه بسیاری از متخصصان، برس موی گراز وحشی یا برس هایی که از الیاف نایلونی انعطاف‌پذیر ساخته شده‌اند را پیشنهاد می‌کنند.

این مدل از برس‌ها، به راحتی روی مو حرکت می‌کنند، بیش از حد گرم نمی‌شوند و به موهای نازک شما گیر نمی‌کنند.

موهای‌تان را با مدلی کوتاه کنید که حجیم تر به نظر برسند

اگر موهایی نازک و کم حجم دارید، کوتاهی و مدل موی لایه ای را فراموش نکنید. به طور کلی، موی بلند باعث می‌شود تا موهای نازک، کم پشت تر، صافتر و نازک تر به نظر بیایند.

از این گذشته، موی بلند، وزن بیشتری دارد، بنابراین باعث می‌شود موهای شما جدا از هم ایستاده و بخش بیشتری از پوست کف سرتان دیده شود. بهترین انتخاب این است که موهای خود را کوتاه کرده و یا قد آنها را در حد متوسط نگه دارید، تا به این شکل، موهایتان به سمت پایین کشیده نشود.

همچنین آرایشگران برای پر حجم و پر پشت نشان دادن مو، مدل موی Layer (لایه ای) را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند. برای داشتن حداکثر حرکت و حجم مو، بهتر است لایه ها به سمت داخل مو(نه در پایین مو و نزدیک به پوست سر) باشند.

با کمک رنگ مو به موهایتان حجم دهید

به دو دلیل رنگ مو می‌تواند برای موهای نازک و کم پشت مفید باشد. رنگ مو، موهای شما را پرپشت نشان می‌دهد. به عنوان مثال اگر موهایی مشکی دارید، آرایشگر شما با ایجاد هایلات هایی روشن‌تر تضاد بین مو و پوست سر شما را کم می‌کند.

آرایشگر با تکنیک چند بُعدی می‌تواند با دو یا سه سایه، مثلاً با یک پایه‌ی متوسط با ایجاد هایلایت (رنگ‌های روشن) و یا لولایت (رنگ‌های تیره) ظاهری متحرک روی موهای شما به وجود آورد. علاوه بر این، رنگ مو باعث ضخیم شدن و حجیم‌تر شدن ساقۀ مو می‌شود؛ به شرطی که به طور اصولی انجام شود و به ساقه موها آسیب نرساند.

با این حال بیش از حد موهایتان را روشن و هرگز دکلره نکنید زیرا باعث آسیب‌دیدگی و شکستگی تارهای مو می‌شود.