یادتان باشد که با نوشیدن آب کافی بدنتان سپاسگزار شما خواهد بود چون علاوه بر تأمین آب بدن کاری می‌کنید که پوستتان سفت، با طراوت و جوان بماند.

با همه این توضیحات باید بگوییم که نوشیدنی‌های دیگری نیز وجود دارند که به اندازه آب و حتی بیش از آن سالم هستند. این خبر خوبی است برای افرادی که طعم آب خالی را دوست ندارند اما در عین حال نگران تأمین آب بدن و سلامتی‌شان هستند.

ما در این مطلب 6 نوشیدنی سالم را معرفی کرده و توصیه می‌کنیم برای افزایش مصرف مایعات که این روزها توصیه می‌شود به سراغشان بروید. لطفاً با ما همراه باشید.

آب چغندر

همان‌طور که می‌دانید که نوشیدنی‌های صنعتی حاوی ترکیباتی هستند که طعم آن‌ها را بهتر کرده و ماندگاری آن‌ها را بالا می‌برند. این نوشیدنی‌ها همچنین سرشار از قند هستند که برای سلامتی و تناسب‌اندام مضر است. بنابراین بهترین کار این است که سراغ این قبیل نوشیدنی‌ها نروید چون به شدت برای سلامتی مضر هستند. توصیه می‌کنیم به جای نوشیدنی‌های مضر که ارزشی ندارند به سراغ سبزیجات سالم و مغذی بروید. چغندر یکی از این سبزیجات سالمی است که می‌توانید آب آن را گرفته و میل کنید. آب چغندر سرشار از ویتامین‌های A ،B و C و همچنین آنتی‌اکسیدان‌ها، کلسیم، اسیدهای آمینه، پتاسیم، منیزیم، قندهای طبیعی و آب است. بنابراین دست به کار شوید و بدون نگرانی از اینکه دستگاه آبمیوه گیری یا میکسرتان رنگ بگیرد آب آن را گرفته و میل کنید. البته توصیه اکید داریم که دچار زیاده‌روی نشوید.