از بین بردن رد چسب روی شیشه اصلا کار ساده ای نیست. اما ترفند هایی وجود دارد که به کمک آن ها به سادگی می توانید اثرات چسب را از بین ببرید. روش های از بین بردن رد چسب روی شیشه را در پارس نیوز بخوانید.

ترفند های از بین بردن رد چسب روی شیشه

کندن برچسب شیشه - از بین بردن رد چسب روی شیشه

از بین بردن رد چسب روی شیشه با الکل یا لاک پاک کن

برای از بین بردن جای چسب روی شیشه مقداری الکل، استون یا محلول لاک پاک کن را روی دستمال کاغذی بریزید. سپس با حرکات دورانی آن را روی جای چسب بکشید. نیازی نیست از مقدار زیادی الکل یا محلول لاک پاک کن استفاده کنید. در نهایت، با اسپری شیشه پاک کن و پارچه‌ای تمیز، سطح شیشه را تمیز کنید.

سرکه سفید یا آب داغ

برای از بین بردن جای چسب نواری روی شیشه می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید. پارچه‌ای تمیز و نمدار را به مقداری سرکه سفید آغشته کنید. سپس آن را روی جای چسب بکشید. این کار را چند بار باید انجام دهید تا جای چسب پاک شود. در نهایت، شیشه را با پارچه و شیشه پاک کن تمیز کنید.

 

همچنین می‌توانید برای پاک کردن جای انواع چسب از آب داغ استفاده کنید. پارچه یا اسفنجی را با آب داغ خیس کنید و سپس روی چسب بکشید. علاوه بر این، اگر شیشه ضد حرارت است، می‌تواند آب داغ را با احتیاط روی محل چسب بریزید.

اسپری سرکه - از بین بردن رد چسب روی شیشه

از بین بردن رد چسب روی شیشه با استفاده از محلول چربی زدا

برای کندن برچسب شیشه اجاق گاز و لوازم دیگر می‌توانید از محلول چربی‌زدا استفاده کنید. از این محلول و اسپری برای پاک کردن روغن موتور از روی دست استفاده می‌شود اما برای پاک کردن جای چسب هم کاربرد دارد. مقدار کمی از محلول را روی محل چسب اسپری کنید. سپس کمی صبر کنید و با پارچه تمیزش کنید. بهتر است از آن در محیط باز استفاده کنید یا در هنگام استفاده در فضای بسته، در و پنجره را باز کنید.

خمیر جوش شیرین و روغن

روش کندن چسب از روی شیشه، حتی سرسخت‌ترین برچسب و چسب‌ها بسیار ساده خواهد بود و شما می‌توانید از ترکیب جوش شیرین و روغن مایع یا نارگیل استفاده نمایید. از این جهت مقداری روغن مایع و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک خمیر نسبتاً چرب حاصل شود.

این خمیر را روی برچسب و گوشه‌های آن بمالید تا روغن به سست شدن برچسب و جوش شیرین به کنده شدن برچسب از روی شیشه کمک کنید. توصیه می‌کنیم این خمیر را به مدت ۵ دقیقه روی بچسب قرار دهید تا به سادگی با کمک ناخن یا کاردک پاک شود.

از بین بردن چسب قطره ای از روی شیشه عینک و سایر شیشه‌ها با تینر

از تینر می‌توان به عنوان حلال جای چسب روی شیشه استفاده کرد. مقداری تینر را روی جای چسب اسپری کنید. سپس با پارچه‌ای نرم آن را تمیز کنید. با توجه به این که برخی از شیشه‌ها مثل شیشه عینک حساس هستند، ممکن است به شیشه آسیب برسد، در نتیجه، در ابتدا مطمئن شوید که شیشه عینک باکیفیت است و فیلترهای آن در برابر تینر واکنش منفی نشان نمی‌دهند و از بین نمی‌روند.

پاک کردن جای چسب نواری - از بین بردن رد چسب روی شیشه

از بین بردن رد چسب روی شیشه با سوخت بنزین فندک

برای کندن جای چسب از روی شیشه می‌توانید از سوخت بنزین فندک هم استفاده کنید. پارچه‌ای نمدار را چند بار روی محل چسب بکشید. مقداری از سوخت بنزین فندک را روی پارچه یا دستمال کاغذی بریزید. دقت کنید که مایع روی زمین یا جای دیگر نریزد چون اشتعال‌پذیر است. سپس آن را روی جای چسب بکشید. این کار را آن قدر ادامه دهید تا چسب شل شود. مقدار کمی از بنزین را روی جای چسب بریزید. یک دقیقه صبر کنید و سپس دوباره با پارچه‌ای نمدار روی آن بکشید.

از بین بردن جای چسب برچسب با سشوار

برای از بین بردن جای چسب برچسب می‌توانید از سشوار هم استفاده کنید. سشوار را روی حالت گرم بگذارید. سپس آن را روشن کنید و روی محل چسب به صورت دورانی حرکت دهید. این کار موجب می‌شود تا چسب شل شود. پس از گرم شدن چسب، با پارچه یا وسیله‌ای مانند کارت آن را از روی شیشه پاک کنید.

اگر چسب روی ظرف شیشه‌ای چسبیده است که می‌توان آن را درون مایکروویو یا فر قرار داد، می‌توانید از این دستگاه‌ها هم برای کندن برچسب استفاده کنید. ظرف را درون فر یا اون توستر بگذارید، سپس چند دقیقه صبر کنید تا ظرف داغ شود. ظرف را با دستمال بردارید و فورا یا اسکاچ یا سیم ظرفشویی روی آن بکشید تا کنده شود. مراقب باشید که به ظرف آسی نرسانید. علاوه بر این، با توجه به داغ بودن ظرف مراقب دستان خود هم باشید که نسوزید.

کندن برچسب دودی ماشین - از بین بردن رد چسب روی شیشه

چگونه برچسب دودی را از روی شیشه بکنیم؟

برای کندن جای چسب از روی شیشه ماشین، از اسپری چند منظوره استفاده کنید. محلول را روی چسب اسپری کنید و اجازه دهید تا مقداری از چسبناک بودن برچسب دودی کم شود. سپس تیغی بردارید و به آرامی روی چسب خراش‌هایی ایجاد کنید. حال دوباره روی چسب اسپری بزنید و صبر کنید تا محلول به زیر چسب دودی نفوذ کند. سپس با تیغ دسته‌دار روی چسب بکشید تا کنده شود. این کار را باید به دقت انجام دهید زیرا ممکن است به شیشه آسیب بزنید.

کندن جای چسب روی شیشه ماشین

برای پاک کردن جای چسب روی شیشه ماشین باید خیلی دقت کنید زیرا ممکن است روی آن خش بیفتد و خسارت زیادی وارد شود. اگر خط و خش کوچک هم باشد، باز هم می‌تواند آزاردهنده باشد. در نتیجه، وقتی از حلالی مانند الکل یا محلول لاک پاک کن استفاده کردید، پاک کردن باقی مانده‌ها را با دقت و حوصله انجام دهید.

علاوه بر این، حواستان باشد که با تیغه چسب را بتراشید و آن را به گونه‌ای نگه ندارید که گویی می‌خواهید چیزی را برس بزنید. تیغه یا کارت را با زاویه ۳۰ درجه روی شیشه قرار دهید و سپس به آرامی از محلی که چسب باز است، تیغه را به سمت جلو بکشید.

از بین بردن جای چسب از روی شیشه با یخ

برای از بین بردن جای چسب از روی شیشه یک یخ مکعبی را بردارید و روی چسب بمالید تا کاملا خشک و سفت شود. سپس با لبه کارت اعتباری یا تیغه دسته‌دار به آرامی آن را از روی شیشه بکنید.

روغن

برای از بین بردن جای چسب روی شیشه می‌توانید از اسانس روغنی یا روغن مایع استفاده کنید. ابتدا باید برچسب را از روی شیشه بکنید و باقیمانده آن را با اسانس روغنی یا روغن بمالید. روغن موجب شل شدن باقیمانده برچسب می‌شود. این کار را با دستمال کاغذی یا اسکاچ انجام دهید. نیازی نیست از مقدار زیادی روغن استفاده کنید.

جای چسب نواری - از بین بردن رد چسب روی شیشه

از بین بردن رد چسب روی شیشه با سس مایونز

سس مایونز یک روش شگفت‌انگیز برای کندن چسب از روی شیشه خواهد بود. شما می‌توانید به سادگی برچسب روی شیشه پنجره و مواد غذایی را با کمک سس مایونز و چربی آن پاک کنید تا حتی اثری از آن باقی نماند.

ابتدا مقداری سس مایونز روی شیشه پنجره یا مواد غذایی بزنید. سپس کمی صبر کنید تا برچسب سست شود و به سادگی جابه‌جا گردد. در نهایت شما می‌توانید برچسب را با کمک کاردک جدا کنید. توصیه می‌کنیم این روش را با دقت بیشتری انجام دهید تا روی شیشه پنجره خراشی ایجاد نشود.

از بین بردن جای چسب نواری روی شیشه با سیم ظرفشویی

یکی دیگر از چیزهایی که برای کندن برچسب شیشه اجاق گاز یا … می‌توانید استفاده کنید، سیم ظرفشویی است. سیم ظرفشویی به گونه‌ای ساخته شده است که به شیشه آسیب نمی‌رساند و در عین حال می‌تواند باقیمانده غذایی که سفت شده است را بکند.

ابتدا جای چسب را با پارچه‌ای نمدار و مایع ظرفشویی خیس کنید. سپس سیم ظرفشویی را روی آن بکشید تا باقیمانده چسب کنده شود. در عین انجام این کار باقیمانده‌های چسب را که به سیم ظرفشویی می‌چسبد، تمیز کنید. زیرا در برخی موارد آن باقیمانده‌ها دوباره به ظرف می‌چسبند. از سنباده هم می‌توانید استفاده کنید. به درجه زبری سنباده حتما توجه کنید زیرا اگر درجه زبری آن بالا باشد، به شیشه آسیب وارد می‌شود.

کندن مارک لیوان - از بین بردن رد چسب روی شیشه

 کره بادام زمینی

شیشه کره بادام زمینی اغلب یکی از وسایلی است که در خانه ها دوباره مورد استفاده قرار می گیرد اما به طور شگفت انگیزی می توانید از همان کره بادام برای پاک کردن برچسب روی شیشه ها استفاده کنید زیرا محتوای چربی موجود در کره بادام زمینی می تواند به طور موثر چسب را پاک کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق از کره بادام زمینی را بردارید و لایه ضخیمی از آن را روی برچسب پهن کنید و یک ساعت بعد یا بیشتر آن را بسادگی با یک اسفنج یا یک تکه پارچه تمیز کنید.

کربنات سدیم بلورین

اگر به دنبال یکی دیگر از ترفندهای پاک کردن برچسب از روی شیشه ها هستید کربنات سدیم را به شما معرفی می کنیم زیرا علاوه بر سادگی ، تمیز است و می توانید چسب چند شیشه را یک دفع پاک کنید فقط داخل سینک را با آب پر کنید، یک فنجان کربنات سدیم را به آن اضافه و بطری های شیشه ای را در آنجا بگذارید تا خیس شوند بعد از حدود نیم ساعت یا بیشتر، شما باید بتوانید بدون دردسر برچسب ها را جدا کنید.

از بین بردن رد چسب روی شیشه با مداد پاک کن

بنظر کمی عجیب می رسد اما پاک کن معمولی می تواند چیزی باشد که بدون دردسر بااستفاده از مواد لاستیکی موجود در پاک کن به شما کمک خواهد کرد تا چسب روی شیشه را با کمی اصطکاک تمیز کنید.

کندن مارک ظورف شیشه ای - از بین بردن رد چسب روی شیشه

اسپری مو

نوع دیگری از اسپری که برای از بین بریدن برچسب موثر است همان چیزی است که شما برای حالت دادن موی خود استفاده می کنید تنها کاری که باید انجام دهید این است که از اسپری استفاده کنید و بگذارید مدتی بماند تا آن را برای همیشه تمیز کنید.

استفاده از کارت بانکی برای از بین بردن رد چسب روی شیشه

در این روش یک کارت بانکی قدیمی یا یک کارد مخصوص صبحانه نیاز خواهید داشت. کافی است تا برای از بین بردن جای چسب نواری روی کمد و سایر وسایل چوبی، لکه را بتراشید. اما علت استفاده از کارت بانکی چیست؟ در واقع هدف ما در این روش استفاده از وسیله‌ای نه چندان تیز اما قدرتمند است. بنابراین بهترین گزینه برای از بین بردن رد چسبناک استفاده از کارت بانکی است.