محمد علی الحوثی عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد: هر گلوله، راکت و بمبی که بر سر ملت یمن فرو می‌آید آمریکایی است. آمریکا شیطان و دشمن است و دشمن ما هم باقی خواهد ماند.

وی افزود: آمریکا دشمن ما و دشمن فلسطینی هاس. آمریکاست که به کشور ما تجاوز کرده است. آمریکا اساس تجاوز و شریک نخست جنگ علیه یمن است. مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی سرنوشتشان در زباله دان تاریخ است.

الحوثی گفت: آمریکا شریک متجاوزان و محاصره کننده کشور ماست. آمریکا در پشت پرده شر در کشور ما است و همان است که می کُشد و ویران می‌کند. امارات و عربستان بدون آمریکا نمی‌توانند کاری انجام دهند. عربستان توان ساخت هواپیمای کاغذی را هم ندارد چه برسد که به ساخت اف ۱۵ و اف ۱۶.

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن افزود: آمریکا مدعی آزادی و دموکراسی است و به مسدود کردن پایگاه‌ها و شبکه‌های خبری مانند المسیره و دیگر سایت‌ها روی آورده است. چرا مانع از رسیدن کشتی‌های ما به بندر الحدیده می‌شوند و فرودگاه صنعا را می‌بندند و در گردش مالی مشکل ایجاد می‌کنند؟

الحوثی خطاب به آمریکا گفت: هر تحریمی علیه ما اعمال کنید تأثیری بر ما ندارد و بی ارزش است. اگر آمریکا نبود جنگی علیه کشور ما رخ نمی‌داد. آمریکا بود که سفیرش را بیرون برد و خواستار خروج دیگر سفیران از صنعا شد. آمریکا از هفت سال قبل مردم یمنی را می‌کشد و زیرساختها را ویران می‌کند. اگر حمایت آمریکا نبود کشورهای متجاوز کاری از پیش نمی‌بردند.

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن افزود: محاصره اعمال شده علیه کشور ما از سوی کشتی‌های جنگی آمریکایی اعمال شده است. ملت یمن از فریاد آمریکا هراسی ندارد و بر سر مواضعش است. ما وارد گفتگو شدیم و ملاحظه کردیم که آنها جدیتی ندارند.

الحوثی گفت: ممنوعیت هوایی و دریایی شهروندان یمنی را هدف قرار گرفته است. ما که اصلاً به خارج از یمن نمی‌رویم و در خارج از کشور چیزی نداریم. ما حتی در صنعا هم چیزی نداریم. ما صاحب شرکت و اموال نیستیم و موانع مالی فقط به مردم یمن آسیب می‌زند. تحریم‌ها علیه ما اثری ندارد زیرا ما دارایی نداریم.

 

منبع: مهر