انستیتو "رابرت کخ" آلمان از شیوع گسترده کرونای انگلیسی در این کشور خبر داده و اعلام کرده که از هر سه مبتلا در آلمان ۴ مورد به کرونای انگلیسی مبتلا می شوند.

به این ترتیب ویروس انگلیسی به ویروسی غالب در کشور آلمان تبدیل شده است که ۷۲ درصد مبتلایان به کرونا را آلوده می کند.

هفته گذشته انستیتو رابرت کخ آلمان سهم آلودگی به ویروس انگلیسی در این کشور را ۵۵ درصد اعلام کرده بود. حدود یک ماه و نیم پیش هم سهم آلودگی به این ویروس در آلمان ۶ درصد اعلام شده بود.

انستیتو رابرت کخ آلمان با توجه به نسبت بالای آلودگی به ویروس انگلیسی افزایش چشمگیر آمار مبتلایان را پیش بینی کرد.

"ینز اشپاهن"، وزیر بهداشت آلمان هم از توقف واکسن آسترازنکا در کشورش حمایت کرده و تاکید کرد که این نشان دهنده این است که نظارت بر کمپین واکسیناسیون شکل می گیرد.

نتایج این نظرسنجی که از طرف موسسه فورسا انجام شده است نشان می دهد که ۴۸ درصد شهروندان روند کمپین واکسیناسیون در کشورشان را بیشتر بد و ۴۰ درصد هم بسیار بد ارزیابی می کنند. تنها یک درصد بر این عقیده بودند که این روند به خوبی جریان دارد. ۹ درصد هم آن را خوب ارزیابی می کنند.

آلمان کنترل های مرزی خود با جمهوری چک و منطقه تیرول اتریش برای مهار کرونا را به مدت دو هفته دیگر تمدید می کند. این خبر را یک سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد.

وزیر کشور آلمان هم در گفتگویی ابراز امیدواری کرد که این کنترل های مرزی با اتریش زودتر و در طول ماه مارس لغو شود. روز پنج شنبه قرار است وزیر کشور آلمان در برلین با صدر اعظم اتریش دیدار و در این باره گفتگو کند

تمدید کنترل های مرزی با تیرول اتریش خشم مقامات این منطقه را برانگیخته است.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای ۱۳۴۳۵ مورد جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داد که افزایش چشمگیری نسبت به مبتلایان روزانه در این روز در هفته گذشته داشته است. در این مدت ۲۴۹ نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در آلمان ۲۵۹۸۷۴۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۷۴۴۹۹ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.