«یاسر الحوری» دبیرکل شورای عالی سیاسی یمن گفت که دولت جدید آمریکا اگر تصمیم واقعی برای برقراری صلح در یمن دارد بایستی موضعی بر خلاف دولت قبلی آمریکا درباره جنگ علیه یمن اتخاذ کند.

الحوری در مصاحبه با شبکه المیادین گفت: اگر دولت جدید آمریکا موضع روشنی برای توقف جنگ در یمن نداشته باشد در آن صورت مسئولیت تمامی اتفاقات علیه یمن اعم از ویرانی و جنایت‌های آمریکا در این کشور بر عهده آن خواهد بود.

وی ضمن استقبال از هر گونه رویکردی برای توقف تجاوزات و رفع محاصره یمن تصریح کرد که شش سال تجاوزات علیه یمن به شکست انجامید و این پیام مهمی برای واشنگتن و دیگران است مبنی بر اینکه هیچ چیزی نمی‌تواند اراده ملت یمن را که جز حاکمیت و استقلال را نمی‌خواهد، بشکند.

او درباره «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا و درج نام انصارالله در فهرست تروریسم نیز گفت: تصمیمات ترامپ بیانگر دوران شکست‌خورده اوست و صنعاء نیز اعتباری برای تصمیمات قائل نیست.

الحوری همچنین درباره «جو بایدن» رئیس جمهور جدید آمریکا نیز گفت: صنعاء امیدی به رئیس جمهور جدید آمریکا ندارد به خصوص اینکه تجاوز علیه یمن از واشنگتن اعلام شد که بیانگر تجاوزگری واشنگتن علیه یمن و ملت‌های منطقه است.

وی تأکید کرد که صنعاء استراتژی خود را بر اساس دفاع از وطن، آزادسازی تمامی اراضی خود از اشغالگری بیگانگان به عنوان یک تکلیف مقدس صرف نظر از تغییرات در دولت آمریکا و غیره، قرار داده است.

جو بایدن روز چهارشنبه(دیروز) به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا، سوگند یاد کرد و رسماً رئیس‌جمهور این کشور شد.