وزارت خارجه کویت ، روز جمعه، در صفحه خود در شبکه توئیتر از اهانت روزنامه اماراتی «العرب» به کویت خبر داد.

طبق این بیانیه، وزارت خارجه کویت اعلام کرد که در پی بی‌احترامی روزنامه یادشده به سمبل‌های این کشور، کویت ضمن رد عبارت‌های وارد شده در گزارش روزنامه العرب، بلافاصله در پیامی نارضایتی خود را به وزارت خارجه امارات ابلاغ کرده است.

وزارت خارجه کویت در ادامه عبارت‌های وارد شده در گزارش روزنامه اماراتی یادشده را «اهانت» به کویت و سمبل‌های این کشور خواند.

در ادامه این بیانیه آمده است که وزارت خارجه امارات در پاسخ به این پیام امارات هرگونه اهانت به کویت را رد کرده و ضمن ابراز احترام به کشور کویت، گفته است که چنین اقدامی قابل قبول نیست.

روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» نیز در ارتباط با واکنش وزارت خارجه کویت نوشت که بازوهای امارات در پی تلاش‌های کویت برای آشتی دادن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، به «نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت اهانت کرده بودند.

القدس العربی در ادامه نوشت، روزنامه اماراتی العرب که وابسته به ابوظبی است و از جانب آن تأمین مالی می‌شود، در یادداشت خود چندین بار به امیر کویت اهانت کرده است و در بخش‌هایی از آن عنوان کرده که این کشور باید به جای حل بحران با قطر به بحران داخلی خود بپردازد.

کویت طی ماه‌های اخیر با میانجیگری میان چهار کشور عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از یک سو و قطر از سوی دیگر باعث آشتی میان چهار کشور یادشده با قطر شد.