تظاهرات‌کنندگان در سومالی روز چهارشنبه  در واکنش به هتاکی مقامات فرانسه و یکی از رسانه‌های این کشور به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)، پرچم این کشور را سوزاندند و خواستار قطع روابط دیپلماتیک با فرانسه در اعتراض به رئیس جمهور این کشور شدند.

به نوشته وبگاه «العربی» صدها نفر از تظاهرات‌کنندگان در خیابان‌های در «موگادیشو» پایتخت سومالی با سر دادن شعارها و سوزاندن تصاویر «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه و پرچم این کشور انزجار خود را نشان دادند.

«هلال عبدالرحمان» یکی از معترضان گفت: «من به طور معمول در تظاهرات شرکت نمی‌کنم، اما امروز احساسات خود را علیه "ماکرون کافر" نشان دادم».

«احمد شیخ میر» دیگر تظاهرات‌کننده سومالیایی گفت، ماکرون مسلمانان را تحریک کرده و ما به تظاهرات ادامه خواهیم داد. از دولت سومالی می‌خواهیم روابط خود را با فرانسه تا زمانی که ماکرون رئیس جمهور این کشور است، قطع کند.  تظاهرات مشابهی علیه فرانسه در شهرهای دیگر سومالی، از جمله «آدادو» برگزار شد.

ده‌ها هزار نفر از مردم بنگلادش نیز روز سه شنبه در اعتراض به هتک حرمت فرانسوی‌ها به ساحت مقدس دین اسلام و پیامبر عظیم‌الشأن(ص) در خیابان‌های داکا پایتخت این کشور تظاهرات کردند.