عضو شورای حاکمیت سودان خبر منتشر شده در یک پایگاه خبری صهیونیستی مبنی بر رویکرد این شورا برای به رسمیت شناختن عادی سازی روابط با تل آویو را نادرست خواند.

او گفت: شورای حاکمیت به هیچ وجه روز گذشته جلسه‌ای برگزار نکرده و قرار است امروز نشستی برگزار کند و موضوع عادی سازی روابط هم در دستور کار نشست نیست.

پایگاه اینترنتی آی ۲۴ رژیم صهیونیستی به نقل از منبعی که از آن به عنوان منبع آگاه یاد کرد، خبر داد: شورای حاکمیت سودان پس از مذاکراتی دشوار در نشست روز چهارشنبه، تصمیم گرفت پیشنهاد آمریکا و عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل را بپذیرد.

این منبع خبری به نقل از رسانه‌های سودانی و عربی اعلام کرد: آمریکا برای پاسخ خارطوم به پیشنهاد واشنگتن ۲۴ ساعت به سودان فرصت داد تا با پذیرش پیشنهاد، یعنی تن دادن به عادی سازی کامل روابط با صهیونیست‌ها در مقابل حذف نام سودان از فهرست کشور‌های حامی تروریسم، زمینه را برای عملی شدن این پیشنهاد فراهم کند.

آی ۲۴ ماه گذشته نیز از برنامه ریزی برای دیدار رو در روی عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیت سودان و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر داده بود، اما تا به امروز درستی این خبر اثبات نشده است.

این منبع صهیونیستی به نقل از رسانه‌های سودانی ادامه داد: در زمینه عادی سازی روابط، در شورای حاکمیت سودان اختلاف نظر وجود دارد، البرهان و چند عضو دیگر شورا موافق و نمایندگان احزاب سیاسی و وزراء از جمله عبدالله حمدک، نخست وزیر، مخالف هستند.

بر اساس آنچه که از منابع سودانی شنیده می‌شود با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دولت دونالد ترامپ با اعمال فشار بر سودان در پی آن است تا با عادی سازی روابط میان خارطوم و تل آویو، از این اتفاق بهره برداری سیاسی کند.