دفتر دادستانی نظامی وابسته به دولت وفاق ملی در طرابلس در بیانیه‌ای اعلام کرد که دستور دستگیری خلیفه حفتر، عون الفرجانی (سرتیپ بازنشسته)، «عبدالرزاق الناظوری» (سرهنگ بازنشست) و «مسعود ضو» (سرهنگ بازنشسته) صادر شده است.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج اونلاین»، علت صدور قرار بازداشت این چهار نفر، ربایش و قتل سه نفر به نام‌های ابوعجیله علی محمد، مهند ابوعجیله و حمزه عمار و نیز ربایش و شکنجه یک نفر دیگر به نام حسام ابوعجیله در منطقه اسبعیه (جنوب طرابلس) در روز ۲۴ سپتامبر گذشته توسط یک گروه مسلح تحت فرماندهی حفتر عنوان شده است.

نیروهای حفتر از چهارم آوریل گذشته (بیش از شش ماه پیش) با هدف تصرف طرابلس، پایتخت لیبی، حمله به این شهر را آغاز کرده‌اند. با وجود مقاومت نیروهای وفاق ملی (غرب لیبی)، برای جلوگیری از نفوذ آن‌ها به شهر، صرف وجود درگیری‌ها، تلاش‌های سازمان‌ ملل برای برگزاری کنفرانس گفت‌وگو بین گروه‌های لیبیایی با هدف یافتن راهکار سیاسی جهت حل بحران این کشور را ناکام گذاشته است.

نیروهای دولت وفاق ملی امروز سه‌شنبه همچنین در بیانیه‌ای اعلام کردند که در تازه‌ترین حملات خمپاره‌ای نیروهای حفتر به جنوب طرابلس، سه کودک در منطقه صلاح‌الدین واقع در جنوب این شهر کشته شدند

لیبی، این کشور نفت‌خیز شمال آفریقا، از سال ۲۰۱۱ به دنبال سرنگونی رژیم معمر القذافی رهبر سابق این کشور، شاهد هرج‌ومرج و ناآرامی است.