به گزارش پارس نیوز، 

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر بر ساخت دیوار حائل در مرز مکزیک تاکید و پایان تعطیلی دولت را منوط به توافق با دموکرات‌ها درباره بودجه ساخت دیوار حائل با مکزیک کرد.

وی که در یک ویدئو کنفرانس به مناسبت کریسمس با نظامیان آمریکایی صحبت می‌کرد، گفت: « تا زمانی که بودجه دیوار یا حائلی در مرز با مکزیک تامین نشود تعطیلی دولت پایان نخواهد یافت.»

رئیس جمهور آمریکا از بانک مرکزی این کشور نیز انتقاد کرد و گفت: «نرخ سود توسط فدرال رزرو بسیار سریع در حال افزایش است.»

در پی خودداری سناتورهای دموکرات از پذیرش درخواست ترامپ برای تخصیص بودجه حدود ۶ میلیارد دلاری به پروژه ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک، دولت آمریکا از بامداد شنبه (به وقت واشنگتن) به دلیل نداشتن بودجه مصوب، وارد وضعیت موسوم به «تعطیل» شده است. در این وضعیت، فعالیت‌های غیرحیاتی دولت از جمله در ۹ وزارتخانه متوقف شده و چند صد هزار کارگر تا زمان تخصیص لایحه جدید بودجه دولت، حقوق دریافت نمی‌کنند.

ترامپ در ادامه سخنانش گفت: «در حالی که در حال مبارزه برای تامین بودجه دیوار هستیم در حال ساخت نیز هستیم و این آرزوی من است که تمام 500 تا 550 مایل تکمیل شود.»

رئیس جمهور آمریکا افزود:« بسیاری از کارگران فدرال خواستار تعطیل باقی ماندن دولت هستند. بسیاری از آن کارگران به من گفته‌اند تا زمانی که بودجه دیوار را دریافت نکردیم بیرون بمانیم. این کارگران فدرال، خواستار دیوار هستند.»

ساخت دیوار در مرز مکزیک به بهانه مقابله با ورود پناهجویان و مهاجرین غیرقانونی یکی از وعده‌های انتخاباتی ترامپ بود. او در آن زمان تأکید می‌کرد که مکزیک باید پول ساخت این دیوار را بپردازد، اما با رد این درخواست از سوی دولت مکزیک، ترامپ اکنون نمایندگان کنگره را برای تخصیص بودجه به این پروژه تحت فشار قرار داده است.