به گزارش پارس نیوز، 

تشکیلات خودگردان در پی تحولات اخیر کرانه باختری و انجام چند عملیات استشهادی طی 24 ساعت گذشته بیانیه‌ صادر کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین «صفا»، در این بیانیه آمده است: فضایی که یورش‌هایی مکرر (رژیم صهیونیستی) به شهرها، بعلاوه تحریک علیه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان (در اشاره به دعوت‌ها برای ترور عباس در فلسطین اشغالی) ایجاد کرده در کنار نبودِ افق صلح منجر به این سریال خشونت شده که ما آن را محکوم می‌کنیم؛ هر دو طرف (فلسطینی و اسرائیلی) بهای این فضا را می‌پردازند.

تشکیلات خودگردان تأکید کرد: سیاست دائمی ما مردود دانستن خشونت، یورش و تروریسم شهرک‌نشینان است و بر توقف تحریک‌ها و عدم خلق فضای متشنج اصرار داریم.

تشکیلات خودگردان افزود موضع دائمی عباس، تأکید بر پایان اشغالگری، ایجاد دولت مستقل فلسطین با مرکزیت قدس شرقی و در مرزهای 1967 و نیز پایبندی به قطعنامه‌های بین‌المللی بوده که امنیت و صلح و ثبات را برای همه به فراهم می‌کند.

رژیم صهیونیستی از دیشب تا بامداد امروز (پنجشنبه) از شهادت «اشرف نعالوه» مجری عملیات «برکان» و «صالح البرغوثی» مجری عملیات «عوفرا» خبر داد.

نظامیان همچنین رژیم صهیونیستی بامداد  به سمت یک جوان فلسطینی در قدس اشغالی شلیک کردند و وی را به دلیل انجام عملیات شهادت‌طلبانه شهادت رساندند.

حوالی ظهر امروز هم تلویزیون رژیم صهیونیستی از تیراندازی در نزدیکی رام‌الله در کرانه باختری و زخمی و کشته شدن چند نظامی صهیونیست خبر داد و اعلام کرد عامل عملیات موفق به فرار شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «شهاب» به نقل از رادیو رژیم صهیونیستی، دستکم سه نظامی صهیونیست طی این تیراندازی کشته شدند و حال یک مجروح دیگر این عملیات وخیم گزارش شده است.