به گزارش پارس نیوز، 

وی در صفحه توییتر خود نوشت: به رغم کاروان های بزرگی که شکل گرفت و راهی کشور ما (ایالات متحده) شد، این افراد نتوانسته اند از سد دیوارهای تازه ساز، دیوارها و بلوک های موقت یا ماموران گشت و نظامیان ما بگذرند. 

وی افزود: این افراد اکنون در مکزیک می مانند و یا به کشورهای مبدا خود باز می گردند. 

ترامپ مدعی شد که اگر می توانست دیواری بزرگ در امتداد مرز ایالات متحده با مکزیک احداث کند، محافظت از این نوار مرزی، بسیار آسان تر بود.

دولت ترامپ در پی انتشار تصاویری از شلیک نارنجک های گاز اشک آور و افشانه فلفل به سوی مادران و نوزادان مهاجر در مرز آمریکا توسط ماموران پلیس و ارتش این کشور، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. 

حملات و اشاره های ترامپ به کاروان مهاجران، پس از انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا در ماه گذشته (نوامبر) تا حد زیادی از سخنان وی حذف شده است. 

رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری، احداث دیواری بزرگ در امتداد مرز کشورش با مکزیک را راهکاری بسیار آسان تر و کم هزینه تر برای مبارزه با جرم و جنایت و موارد مخدر برشمرد و افزود: همین حالا هم بلوک های جدید ساخته و قسمت های دیگری را بازسازی و نوسازی کرده ایم. 

ترامپ با متهم کردن دمکرات ها به اینکه به دلایل سیاسی خواستار امنیت مرزی نیستند، در توییت دیگری نوشت: آنها مرزهای باز به روی همگان می خواهند که این مساله باعث ابعاد وسیع جرم و بیماری می شود. مرز جنوبی ما اکنون امن است و به همین نحو خواهد ماند. من مشتاقانه منتظر دیدار با «چاک شومر» و «نانسی پلوسی» (رهبر دمکرات های سنا و نامزد ریاست دمکرات های مجلس نمایندگان) هستم.

ترامپ ادامه داد: در سال 2006، دمکرات ها به نفع دیوار رای دادند و کار درستی کردند. حال، آنها دیگر امنیت مرزی نمی خواهند و با این مساله به هر قیمتی مبارزه خواهند کرد. 

وی در توییت دیگری هشدار داد که اگر کنگره درجهت تامین بودجه لازم برای احداث دیوار در امتداد مرز آمریکا – مکزیک اقدام نکند، ارتش آمریکا بخش های باقیمانده این دیوار را احداث خواه کرد. 

کاروان مهاجران که چندی پیش از هندوراس حرکت کرد و پس از پشت سر گذاشتن شهرهای واقع در مسیر حرکت، به مرز مکزیک رسید. خواستار پناهجویی در آمریکاست.

رئیس جمهوری آمریکا که از هفته ها قبل کاروان مهاجران آمریکای مرکزی را تهدید امنیتی برای کشورش دانسته بود، وعده داده بود که مرز آمریکا با مکزیک را می بندد، صدها نیرو در این مکان مستقر می کند و بیانیه ای را به امضا می رساند که مهاجران به خصوصی را از درخواست پناهندگی در آمریکا بازمی دارد.