به گزارش پارس نیوز، 

مبارک، که دیروز (یکشنبه) برای دادن شهادت به دادگاه فرا خوانده شده بود، شخصا در دادگاه حاضر نشد و فرید الدیب وکیل خود را فرستاد، بنابراین دادگاه جلسه را به روز 26 دسامبر 2018 (5 دی) موکول کرد.

قرار بود برای اولین بار در تاریخ مصر ، مبارک که در پی انقلاب 25 ژانویه 2011 سرنگون شده بود رو در روی مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر که در 30 ژوئن 2013 از طریق کودتا برکنار شد، قرار ‌گیرد.

در این جلسه قرار بود مبارک در پرونده معروف به 'یورش به مرزها' که مرسی و 28 رهبر دیگر اخوان المسلمین در آن متهم شناخته شده‌اند، شهادت دهد. 

دادگاه کیفری قاهره در سال 2015 حکم اعدام مرسی و محمد بدیع از رهبر اخوان المسلمین و معاونش رشاد البیومی، محیی حامد ، محمد سعد الکتاتنی و عصام العریان از رهبران اخوان را صادر کرده بود. بقیه متهمان نیز به حبس ابد محکوم شده بودند.

دادگاه تجدیدنظر مصر در نوامبر 2016 حکم‌ اعدام و حبس ابد مرسی و رهبران اخوان المسلمین را باطل اعلام کرد، اما این پرونده بار دیگر به جریان افتاده است.

دادستان کل مصر، مرسی و دیگر رهبران اخوان المسلمین را به یورش به مرزهای شرقی کشور و مراکز امنیتی و قتل افسران پلیس در اوایل انقلاب ژانویه 2011 متهم کرده است.