به گزارش پارس نیوز، 

جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا در کنفرانس مطبوعاتی پس از اتمام اجلاس سران «گروه ۲۰» در آرژانتین اعلام کرد که با محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان سعودی گفتگوی کوتاهی انجام داده و درباره پرونده‌ قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد ریاض صحبت کرده است.

نخست‌وزیر کانادا در اظهارات خود در این باره تأکید کرد که به محمد بن‌سلمان گفته است که عربستان سعودی باید «پاسخ های بهتری» به سؤالات بی جواب درباره قتل خاشقجی بدهد.

جاستین ترودو همچنین در ادامه تصریح کرد که از ولیعهد عربستان سعودی خواسته است تا «سمار بداوی» (Samar Badawi) فعال حقوق بشر زنان در عربستان را که در بازداشت است، آزاد کند.

گفتنی است جمال خاشقجی روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌ پست دوم ماه اکتبر ۲۰۱۸ به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد.

ریاض در تاریخ ۲۰ اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد؛ اما دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر در داخل کنسولگری فوت کرده و ۱۸ شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند.

دادستانی کل استانبول ترکیه روز چهارشنبه ۳۱ اکتبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه‌ قبلی خفه و کشته شده است.