به گزارش پارس نیوز، 

مردم، فعالان و دیده‌بان مقابله با عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با مراکش، استقبال گرم پارلمان این کشور از یک آشپز اسرائیلی را محکوم کردند.

در تازه‌ترین تحول مربوط به عادی سازی روابط با اسرائیل، فعالان مراکشی حضور یک اسرائیلی را در پارلمان کشورشان محکوم کردند. دیده بان مقابله با عادی سازی روابط در مراکش هم این رفتار غیر قابل قبول از نظر عموم مردم این کشور را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه اسرائیل اعلام کرد آشپز مشهور مراکشی‌الاصل دارای تابعیت اسرائیل به پارلمان مراکش رفت و چند وعده غذا برای اعضای پارلمان به منظور ضیافت شام آنها تهیه کرد.

به نوشته رای الیوم، پایگاه اینترنتی رسمی «اسرائیل به زبان عربی» وابسته به وزارت امور خارجه اسرائیل عکسی از "اوی لوی" آشپز اسرائیلی منتشر کرد که لباس سنتی مراکش را پوشیده بود. این پایگاه نوشت: با میزبانی پارلمان مراکش از این آشپز اسرائیلی، در حقیقت رویایی محقق شد.

این پایگاه اینترنتی که همه مسائل نژادی در مراکش را رصد می‌کند اظهارات این آشپز اسرائیلی را منتشر کرد که گفته است: «بسیار اشتیاق داشتم. این دیداری باور نکردنی بود. به گرمی از ما استقبال شد.»

وی گفت: «از من به گرمی استقبال شد. ابتدا نگرانی‌هایی داشتم، اما در نهایت با آدم‌های بسیار جالبی دیدار کردم. من حامل پیام سیاسی نبودم بلکه حامل غذا بودم!.» 

همین منبع افزود "اوی لوی" یکی از مشهورترین آشپزها در اسرائیل است و اخیرا رستورانی را در شهر قدس اشغالی افتتاح کرد که غذای مراکشی طبخ می کند و اکنون وی این رویا را در سر دارد که غذایی به افتخار ملک محمد ششم، پادشاه مراکش طبخ کند.

از سوی دیگر دیده‌بان مقابله با عادی سازی (روابط) در مراکش با انتشار بیانیه‌ای در صفحه خود در فیسبوک، از رئیس پارلمان این کشور خواست درباره اقدام این آشپز اسرائیلی توضیح دهد و به این پرسش پاسخ دهد که آیا این امر واقعیت دارد یا اینکه این اظهارات پوچ صهیونیست‌ها که در یک پایگاه اینترنتی اسرائیلی منتشر شد برای آن است تا خوراک تبلیغاتی خود را برای جنگ روانی در قالب عادی سازی روابط عرضه کنند.