به گزارش پارس نیوز، 

«پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز چهارشنبه اعلام کرد که نشست توضیحی را برای دولت این کشور درباره قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی برگزار می کند. 

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این خصوص گفت: در واقع خواستار آن هستیم تا دولت بیاید و تمامی اعضای کنگره را توجیه کند. این بدین معنا است که مسائل بیشتری هستند که باید آن را فهمید.

وی در ادامه افزود: به نظرم بسیار مهم است که ما با شفافیت بیشتری صحبت کنیم و از نظر پاسخگو کردن افراد، لازم است که این کار را انجام دهیم.

به گزارش مهر، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست دوم ماه اکتبر ۲۰۱۸ به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شد و از آن خارج نشد. 

ریاض در ۲۰ اکتبر قتل خاشقجی در داخل کنسولگری عربستان سعودی را تأیید کرد. دادستان این کشور مدعی شد که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر در داخل کنسولگری فوت کرده و ۱۸ شهروند این کشور نیز در این رابطه بازداشت شده‌اند. 

دادستانی کل استانبول ترکیه روز چهارشنبه ۳۱ اکتبر طی بیانیه‌ای اعلام کرد که جمال خاشقجی بلافاصله پس از ورود به کنسولگری عربستان سعودی در این شهر، طبق نقشه‌ قبلی خفه و کشته شده است.