به گزارش پارس نیوز، 

لیندسی گراهام سناتور ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا در مصاحبه با وبگاه «آکسیوس» اعلام کرد که وی همراه با برخی از سناتورها برای دریافت اطلاعاتی درباره اینکه آیا محمد بن‌سلمان ولیعهد سعودی دستور قتل جمال خاشقجی را صادر کرده یا خیر، از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» تشکیل جلسه توجیهی را درخواست کرده‌اند.

سناتور ارشد حزب جمهوریخواه آمریکا ادامه داد: اگر مدارک کافی برای نتیجه‌ گیری در این باره که محمد بن سلمان در این قتل همدست بوده، وجود داشته باشد و مقامات سازمان «سیا» تایید کنند که وی دستور قتل خاشقجی را داده است، در آن صورت اقدامات لازم برای طرح این موضوع در قالب قطعنامه ای در سنا برای تحریم وی و ریاض را انجام خواهم داد.

وی همچنین از همکاری با «باب منندز» عضو ارشد دموکرات‌ ها برای اعمال تحریم‌ هائی علیه عربستان سعودی و ولیعهد این کشور در رابطه با قتل «خاشقجی» خبر داد و گفت: من همچنین در قطعنامه خود در سنا، به دیگر رفتارهای محمد بن سلمان از قبیل مدیریت جنگ در یمن، داستان عجیب و غریب (حبس) نخست‌ وزیر لبنان و محاصره قطر هم بدون هرگونه مشاوره ای نگاه خواهم کرد.

به گفته این سناتور، افزون بر سناتورهای دموکرات برخی از جمهوریخواهان نیز در این موضوع بر خلاف دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موضع‌ گیری خواهند کرد.