به گزارش پارس نیوز، 

با وجود وعده‌های مکرر اروپا برای حفاظت از شرکت‌ها در برابر تحریم‌های ضدایرانی آمریکا، یک روزنامه آلمانی گزارش داد شرکت تله‌کام آلمان در راستای اجرای تحریم‌های آمریکا، تلفن و اینترنت شعبه بانک ملی ایران در هامبورگ را قطع کرده است.

طبق گزارش روزنامه هندلزبلات، این شرکت بدون اشاره صریح به دلیل اقدام خود (تحریم‌های آمریکا) اعلام کرده است که بانک ملی ایران نمی‌تواند هیچگونه پرداختی [برای دریافت خدمات] انجام دهد.

تله‌کام یک شرکت نیمه‌دولتی و بزرگترین شرکت مخابراتی آلمان محسوب می‌شود که در حوزه تلفن همراه در آمریکا نیز فعالیت دارد. 

در همین حال، سفارت آمریکا در آلمان نیز با انتشار یک پیام توئیتری ضمن استقبال از تصمیم شرکت تله‌کام برای قطع تلفن و اینترنت بانک ملی ایران در هامبورگ، از اجرای تحریم‌ها علیه ایران تشکر کرد.

اقدام شرکت تله‌کام در توقف ارائه خدمات به بانک ملی ایران در هامبورگ در حالی صورت می‌گیرد که آلمان و سایر کشورهای اروپاییِ امضاکننده برجام بارها با انتقاد از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران ادعا کرده‌اند که از شرکت‌های خود در برابر تحریم‌های فرامرزی آمریکا محافظت کرده و از تداوم مراودات آنها با ایران حمایت خواهند کرد.

روزنامه هندلزبلات که برای اولین بار این خبر را منتشر کرد، روز جمعه در سرمقاله خود ضمن انتقاد از اقدام شرکت تله‌کام، دولت آلمان و بانک مرکزی این کشور را متهم کرد که برای کمک به بانک ملی ایران برای انجام پرداخت‌های قانونی خود به شرکت‌ها و موسسات آلمانی "هیچ کاری" انجام نمی‌دهند. 

این روزنامه همچنین در سرمقاله خود از مقامات آلمانی پرسیده است که چرا به وعده خود برای کمک به شرکت‌های آلمانی عمل نکرده و از حاکمیت آلمان [در برابر آمریکا] دفاع نمی‌کنند.