به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه حریت ترکیه، نوشت: سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) پیامی تلفنی در اختیار دارد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در این پیام دستور قتل خاشقچی را در اسرع وقت صادر می‌کند.

به گفته ولیعهد در این پیام صوتی می‌خواهد تا هر چه زودتر خاشقچی ساکت شود.

جینا هسپل رئیس سازمان سیا در ماه گذشته برای بررسی قتل خاشقچی به کشور ترکیه سفر کرد و بعد از بازگشت گزارش بازرسی خود را به دونالد ترامپ ارائه کرد.

بر اساس ادعای روزنامه حریت ترکیه، تماس صوتی که در اختیار سازمان سیا است تماس تلفنی میان محمد بن سلمان ولیعهد با خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا است که دستور قتل خاشقچی در این مکالمه ضبط شده است.

روزنامه واشنگتن پست پیش از این طی گزارشی عنوان کرد، سازمان سیا به این نتیجه رسیده است که دستور قتل این منتقد سعودی توسط ولیعهد صادر شده است.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با پیشنهاد اعمال تحریم علیه ریاض تقریباً موافق است. ترامپ شخصاً روز سه‌شنبه اعلام کرد که سازمان سیا هیچ پاسخ قاطعانه‌ای در خصوص این‌که آیا ولیعهد عربستان سعودی از قتل خاشقچی مطلع بوده یا خیر ارائه نکرده است.

از طرفی جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز گفت، تصور نمی‌کند سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و دولت عربستان به این یقین رسیده باشند که مسئول قتل خاشقچی چه کسی است.