به گزارش پارس نیوز، 

نتیجه بازشماری آراء انتخابات میان‌ دوره‌ای سنا در ایالت فلوریدا آمریکا به نفع فرماندار «ریک اسکات» تمام شد تا حلقه کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنای دولت فدرال تنگ‌تر شود.

به‌ این‌ ترتیب، «بیل نلسون» دموکرات که پیش از بازشمارش آراء برنده اعلام شده بود؛ نتیجه را به نسبت ۴۹.۹۳ به ۵۰.۰۵ درصد به اسکات جمهوریخواه واگذار کرد.

با برتری اسکات، این نخستین بار از قرن ۱۹ به این سو است که هر ۲ نماینده ایالت فلوریدا در مجلس سنای دولت فدرال، جمهوریخواه خواهند بود.

به‌ این‌ ترتیب، جمهوریخواهان که کنترل سنای آمریکا را در دست دارند، صاحب ۵۲ کرسی از مجموع ۱۰۰ کرسی این نهاد قانونگذاری می‌شوند.

این در حالی است که ایالت می‌سی‌سی‌پی نیز ۸ روز دیگر، شاهد برگزاری دور دوم انتخابات میان‌دوره‌ای است و جمهوریخواهان روی پیروزی در این رقابت نیز حساب باز کرده‌اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تاریخ ۱۸ آبان و بلافاصله پس از اعلام نتایج رقابت‌های میان‌ دوره‌ای کنگره، مدعی بروز تقلب در ایالت فلوریدا شد.

وی پیش از بازشماری آراء اعلام کرد: دموکرات‌ها تلاش می کنند تا آراء انتخاباتی فلوریدا را بدزدند! ما از نزدیک بر این روند نظارت می کنیم!