به گزارش پارس نیوز، 

سارا سندرز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد تیم او در حال ایجاد روش‌هایی استانداردی برای حضور خبرنگاران در نشست‌های خبری آینده است.

سندرز با اشاره به اختلافات میان کاخ سفید و سی‌ان‌ان در پی مشاجره لفظی میان این خبرنگار و ترامپ افزود اگر خبرنگاران خاص همانند جیم آکوستا، خبرنگار سی ان ان، نمی‎‌توانند مانند یک بزرگسال رفتار کنند سی ان ان لازم است تا شخص دیگری را که بتواند اینگونه رفتار کند، به کاخ سفید بفرستد.

سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به فاکس نیوز اعلام کرد ما در حال کار بر روی این شیوه‌های استاندارد با تیم خود هستیم و با توجه به نزدیک شدن به عید شکرگزاری خواهیم دید که این فرآیند طول خواهد کشید. سندرز افزود: به نظر من استاندارد حداقل این است که اگر برخی از خبرنگاران همانند جیم آکوستا نتوانند مانند یک بزرگسال رفتار کنند سی ان ان لازم است کسی را به جای او بفرستد که بتواند اینگونه رفتار کند.

این اظهارات سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در حالی صورت گرفت که روز جمعه یک قاضی منطقه‌ای آمریکا به دولت این کشور دستور بازگرداندن مجوز ورود آکوستا را داد. مجوز خبرنگار سی ان ان پس از بروز مناقشه در نشست خبری هفته گذشته کاخ سفید لغو شد.

تیموتی کلی، قاضی منطقه‌ای که از سوی ترامپ به این مقام منصوب شد، روز جمعه دستور بازگرداندنی مجوز خبرنگار سی ان ان برای ورود به کاخ سفید را صادر کرد. با این حال ترامپ در مصاحبه‌ای با برنامه فاکس نیوز ساندی گفت اگر آکوستا در نشست‌های خبری بعدی کاخ سفید بدرفتاری کند او را از جلسه بیرون خواهم کرد یا نشست خبری را تعطیل می‌کنم. رئیس جمهور آمریکا آکوستا را فردی وحشتناک توصیف کرد و گفت سی ان ان باید شرمنده باشد که به این خبرنگار اجازه همکاری با این شبکه خبری برای کنفرانس خبری هفتم نوامبر را داده است.

آکوستا ضمن تمجید از رای دادگاه فدرال برای بازگرداندن مجوز ورود خود به کاخ سفید از تمامی خبرنگاران و سازمان‌های خبری برای حمایت از او که منجر به این رای داگاه شد، تشکر کرد. او از ماه ژانویه امسال از سوی سی ان ان به عنوان خبرنگار ویژه کاخ سفید منصوب شد.

هفته گذشته در جریان یک کنفرانس خبری، جیم آکوستا، ترامپ را بخاطر استفاده از واژه «تهاجم» برای اشاره به سفر کاروان مهاجران از آمریکایی مرکزی مورد چالش قرار داد. زمانی که خبرنگار سی ان ان قصد داشت درباره تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور سوال بپرسد ترامپ به او گفته بود میکروفن را به نفر بعدی بدهد. با این حال آکوستا از این کار امتناع کرد و درگیری لفظی میان دو طرف آغاز شد.