به گزارش پارس نیوز، 

پایگاه اینترنتی روزنامه رای الیوم در گزارشی نوشت: آیا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صورت مخفیانه برای عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و پاکستان به اسلام آباد سفر کرده است؟ وزارت امور خارجه پاکستان این سفر را تکذیب کرد اما یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، فرود هواپیمای اسرائیلی را در پایگاه نظامی پاکستان در اسلام آباد تایید کرد. کدام یک را باور کنیم؟ چرا این مسئله را در «دوره عادی سازی» عربی بعید نمی‌دانیم؟

نمی دانیم اخبار منتشر شده درباره فرود هواپیمای اسرائیلی در فرودگاه نظامی اسلام آباد، پایتخت پاکستان تا چه اندازه دقیق است اما می‌دانیم که هفته های نخست نخست‌وزیری عمران خان در پاکستان خیلی‌ها را غافلگیر کرد از جمله ما را، چرا که اقدامات رئیس جمهور پاکستان با بسیاری از وعده‌هایی که داده بود و مواضعی که در برنامه های انتخاباتی خود اعلام کرده بود متفاوت بود. او تاکید کرده بود از فقرا حمایت می کند و خود را حامی سیاست های ریاضتی مبارزه با فساد نشان داده بود.

شاه محمود قریش، وزیر امور خارجه پاکستان در پارلمان این کشور فرود هواپیمای اسرائیلی را در پاکستان تکذیب کرد، اما کارکنان پایگاه هوایی «نور خان» تاکید کردند دیده‌اند که این هواپیما چند ساعت در این فرودگاه توقف داشته و پس از آن از طریق فرودگاه امان در اردن در بیست و چهارم اکتبر گذشته به تل آویو بازگشته است.

نخست‌وزیر جدید پاکستان که اظهارات جدی درباره تصمیمش برای در پیش گرفتن سیاست بی‌طرفی در جنگ یمن و همچنین اختلافات ایرانی-سعودی بیان کرده بود، برای مشارکت در نشست سرمایه گذاری که ده روز پیش در ریاض برگزار شد ابراز تمایل کرد. او به روزنامه انگلیسی گاردین که سفر او را به ریاض محکوم کرده بود به این علت که بیشتر وزیران دارایی و مدیران بانک ها و شرکت های غربی بزرگ در اعتراض به ترور جمال خاشقجی، خبرنگار سعودی توسط عربستان سعودی تحریم کرده بودند، گفت: از این جنایت متاسف است اما برای مقابله با بحران اقتصادی شدیدی که کشورش پشت سر می گذارد به پول نیاز دارد.

رای الیوم در ادامه نوشت: زیاد به مسئله فرود هواپیمای اسرائیلی در اسلام آباد نمی پردازیم و تعجب نمی‌کنیم که اگر بنیامین نتانیاهو یکی از مسافران آن بوده باشد همانطور که برخی از گزارش‌های خبری تایید نشده رسمی به آن اشاره دارد. نتانیاهو به مسقط پایتخت عمان سفر کرد و وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل دعوت رسمی برای سفر به امارات را پذیرفت و امروز نیز اعلام شد که ایلی کوهن، وزیر اقتصاد اسرائیل برای مشارکت در نشستی در بحرین دعوت شده است.

در پایان این گزارش آمده است: ما ناراحتیم چرا که زیاد به عمران خان، بازیکن کریکت و فارغ التحصیل دانشگاه آکسفورد دل خوش کرده بودیم چرا که مواضعی اتخاذ کرده بود که در مخالفت با مواضع ظالمانه اسرائیل بود و از او انتظار نداریم که اولین رئیس جمهور پاکستان باشد که فرودگاه‌های کشورش را به روی هواپیماهای اسرائیلی باز می کند. امیدواریم این اخبار، درست نباشد و حتی اگر ثابت شد درست است، چه کسی می تواند او را مورد سرزنش قرار دهد درحالی که این روزها موج گسترده ای از عادی سازی روابط بین کشورهای عربی به راه افتاده است.