به گزارش پارس نیوز، 

شبکه خبری سی‌ان‌ان به حمله دونالد ترامپ به خبرنگار این شبکه واکنش شدیدی نشان داد و رفتار وی با خبرنگاران را مغایر معیار‌های آمریکا خواند.

به گزارش نشریه ­هیل، شبکه خبری سی‌ان‌ان به حمله رئیس‌جمهور آمریکا به خبرنگار این شبکه واکنش شدیدی نشان داد و رفتار وی با خبرنگاران را مغایر معیار‌های آمریکا خواند.

سی‌ان‌ان روز چهارشنبه پس از آنکه دونالد ترامپ در جریان یک کنفرانس خبری در کاخ سفید با خبرنگاران درگیری لفظی پیدا کرد (اینجا) به انتقاد شدید از وی پرداخت.

این شبکه خبری در بیانیه‌ای اعلام کرد: حملات متوالی این رئیس جمهور به رسانه‌ها بیش از اندازه شده است. این حملات نه تنها خطرناک است بلکه به طور ناراحت کننده‌ای با معیار‌های آمریکا مغایرت دارند.

سی‌ان‌ان آزادی رسانه‌ها را برای برقراری دموکراسی ضروری خواند و بر حمایت این شبکه از جیم آکوستا و دیگر خبرنگاران خود تاکید کرد.

بیشتر بخوانید: اجازه ورود خبرنگار سی‌ان‌ان به کاخ سفید لغو شد!

آکوستا روز چهارشنبه در جریان یک نشست خبری پس از اعلام نتایج انتخابات کنگره آمریکا از ترامپ پرسید که چرا در خصوص کاروان مهاجرانی که از آمریکای مرکزی عازم مرز آمریکا با مکزیک شده‌اند، از واژه «تهاجم» استفاده می‌کند. اما ترامپ در پاسخ گفت: «شما سی‌ان‌ان را اداره کنید و بگذارید من کشور را اداره کنم. شما اگر سی‌ان‌ان را درست اداره می‌کردید، جایگاهتان بهتر از این بود!»

ترامپ سپس در برابر اصرار خبرنگار سی‌ان‌ان برای گرفتن پاسخ سوال خود گفت: «سی‌ان‌ان باید از اینکه خبرنگار "بی ادب و وحشتناکی" مثل تو دارد، خجالت بکشد. تو نباید برای سی. ان. ان کار کنی.» او سپس از این خبرنگار خواست میکروفون خودش را زمین بگذارد و دیگر از او سؤال نپرسد. در این حین، یکی از کارکنان زن کاخ سفید نیز سعی می‌کرد میکروفون را از دست آکوستا بگیرد.