به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست پیشتر فاش کرد که نتانیاهو به همراه «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر برای جلب حمایت دولت آمریکا از «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، دست به دامان مقامات عالی رتبه کاخ سفید شدند.

نتانیاهو و السیسی با این استدلال که بن سلمان، شریک راهبردی در منطقه برای آنان است، برای جلب حمایت دولت ترامپ از او به تکاپو افتاده اند. نتانیاهو با مقامات کاخ سفید در این باره رایزنی و از بن سلمان دفاع کرده است.

کاربران با اشتراک گذاشتن کاریکاتوری به این خبر واکنش نشان دادند. در این کاریکاتور، فردی با لباس عربی که به نظر می رسد، بن سلمان باشد، در حال غرق شدن است. وی دستان خود را به نشانه طلب کمک به سوی ستاره داوود که نماد رژیم صهیونیستی است، دراز کرده و درخواست کمک می کند.

کاربری در حساب توئیتری اش در این باره نوشت: نتانیاهو از مقام های آمریکایی خواست بن سلمان را (به خاطر قتل خاشقچی) ببخشند، و همزمان نیز هیاتی از مسیحیان پروتستان به ریاض رفت، این مسائل درحالی روی می دهد که هنوز کسانی هستند که آل سعود را دژ مستحکم اسلام می دانند، بدتر از این سیاه روزی و فلاکت چه می تواند باشد؟

فعال دیگری مساله باج دادن و امتیاز بیشتر بن سلمان به رژیم صهیونیستی را مطرح کرد و نوشت: کمک یهودیان مجانی نیست و در این موضوع، هزینه ای که عربستان خواهد پرداخت، یک مساله مادی نخواهد بود، بلکه موضوع مسائل معنوی و دینی است.

عدنان کاربر دیگری در توئیتی نوشت: میانجیگری نتانیاهو نشان از سرسپردگی و تابعیت بیشتر سعودی به مسیحیت و یهودیت و هدر دادن سرمایه مردم عربستان به آنها است.

کاربر دیگری نوشت: این اقدام یک امر طبیعی است، همه چیز به خاطر حفظ مقام و منصب بن سلمان صورت می گیرد، به نحوی که اگر نتانیاهو به ولیعهد سعودی بگوید، یهودی شو، وی برای نجات از این بحران، حاضر به این کار است.

کاربر دیگری به آیه 51 سوره مبارکه مائده استناد می کند و می نویسد: «و من یتولّهم منکم فإنه منهم...»: هر کس از شما مسلمانان، یهودیان و مسیحیان را به دوستی بگیرد، به حقیقت وی از آنها خواهد بود.

در ادامه این واکنش ها آمده است: این عکس گویای همه چیز است، مسیر خود را گم کرده اند و قلب هایشان را به روی حق و حقیقت بسته اند و از غیر خدا استعانت می جویند.

یک فعال یمنی در این باره توئیت کرد: این اقدام نتانیاهو به جاست، چرا که پسر عموها باید دلشان به حال یکدیگر بسوزد و بخواهند برای هم کاری انجام دهند.

اشاره این کاربر یمنی به توئیت جنجالی «ضاحی خلفان» معاون پلیس دبی است که پیشتر نوشته بود: نباید با یهودی ها چون دشمن برخورد کرد، باید با آن‌ها به مثابه پسرعموهایی برخورد کنیم که در مورد وراثت زمین با یکدیگر اختلاف داریم و در این مورد هم فصل‌الخطاب دلیلی است که طرفین ارائه می‌دهند.

کاربر دیگری در این باره نوشت: واقعا این تصویر گویای حقیقت است، چرا که به قول معروف: فردی که در حال غرق شدن است، به آب و آتش می زند تا غرق نشود و به خاطر همین محمد دست به دامان ستاره صهیون شده است.

کاربری موسوم به «آزادی حرمین الشریفین» خطاب به ولیعهد سعودی نوشت: هر کس بخواهد به غیر از ملت خود تکیه کند، قطعا سرنگون می شود.

در پایان یک فعال توئیتری نوشت: بن سلمان برای رهایی از این مخمصه حتی حاضر است که دست به دامان شیطان شود.

قتل خاشقچی به بحرانی برای عربستان تبدیل شده و متحدان ریاض را به واکنش در مورد این مساله وا داشته است. 

از سویی، دادستان کل عربستان، در تازه ترین اظهار نظر، قتل خاشقچی را تعمدی خوانده است. این سخنان با بیانیه های رسمی پیشین سعودی ها مبنی بر اینکه خاشقچی در جریان مشاجره و درگیری در کنسولگری این کشور در استانبول به قتل رسیده است، مغایرت دارد.

قتل خاشقچی، ضربه سنگینی به وجهه بن سلمان در سطح جهان وارد کرده و روابط سعودی با کشورهای غربی و در راس آن واشنگتن، برلین و پاریس را در بوته آزمایش قرار داده است.