به گزارش پارس نیوز، 

 دفتر نخست وزیری اندونزی در اطلاعیه ای اعلام کرد،«جوکو ویدودو» رییس جمهوری اندونزی در تماس تلفنی با 'عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان نسبت به اعدام «توتی تورسیلاواتی» و در جریان قرار ندادن مقام های جاکارتا اعتراض کرد.
دفتر هیات وزیران اندونزی به نقل از ویدودو آورده است: با وزیر امورخارجه عربستان تماس گرفتیم و اعتراض خود را به مقام های ریاض منتقل کردیم، سپس سفیر سعودی در جاکارتا در خصوص این موضوع به وزارت امورخارجه احضار شد.
سازمان دفاع از مهاجران اندونزی که در زمینه دفاع از حقوق کارگران فعالیت دارد، اعلام کرد، کفیل و صاحب کار تورسیلاوانی قصد تجاوز به این خدمتکار را داشته است که وی در مقام دفاع از خود، وی را کشته است.
این خدمتکار اهل اندونزی که در شهر طائف عربستان اشتغال داشته است، در سال 2011 محکوم به قتل کارفرمایش شد.
رویترز اعلام کرد که سفارت عربستان در جاکارتا نسبت به احضار سفیر این کشور واکنشی نشان نداده است.
بسیاری از خدمتکاران خارجی که اغلب از کشورهای جنوب شرق آسیا در منازل شهروندان سعودی و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به کار هستند، صرف نظر از شرایط سخت کار و استثمار شغلی در معرض سوء استفاده‌های جنسی قرار می‌گیرند.
هرگونه مخالفت خدمتکاران در برابر کفیل و صاحب کار ، با حبس و تنبیه‌های خانگی همراه است، در حالی‌که در این بین هیچ قانونی در این کشورها برای حمایت از این خدمتکاران که اغلب آنان زن هستند، وجود ندارد.
همچنین گزارش سازمان های حقوق بشری حکایت از آن دارد که صاحبان مشاغل در بسیاری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس گذرنامه‌های زنان خدمتکار خود را ضبط می کنند تا امکان بازگشت آنها به کشورهایشان از بین برود.
گزارش سازمان ها حقوق بشر حاکیست ؛ بسیاری از زنان خدمتکار در این کشورها از طرف اربابان خود وارد گردونه تجارت جنسی می‌شوند.