به گزارش پارس نیوز، 

یک روزنامه آمریکایی دوشنبه گزارش داده دولت آمریکا برای جلوگیری از ورود یک کاروان چند هزار نفری از مهاجران، نزدیک به ۵۰۰۰ نیروی آماده به خدمت را در مرز جنوبی این کشور مستقر می‌کند. 

وال‌استریت‌ژورنال گزارش داده در حال حاضر به دستور «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نزدیک به ۲۱۰۰ نیروهای گارد مرزی در سراسر مرز مستقر شده‌اند.

ترامپ در روزهای گذشته  حرکت کاروان مهاجران از آمریکای مرکزی به سمت آمریکا را «وضعیت اضطرار ملی» توصیف و کشورهای این منطقه را به قطع کمک‌های آمریکا تهدید کرده است.

وی کشورهای گواتمالا، هندوراس و ال‌سالوادور را به کوتاهی در جلوگیری از حرکت این کاروان چند هزار نفری مهاجران از این کشورها متهم کرده است. 

مقام‌های دولت آمریکا پیشتر گفته‌ بودند کاخ سفید در حال بررسی طرحی برای اعزام ۱۰۰۰ نیروی نظامی به مرز است، اما یک مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا امروز دوشنبه گفت این رقم به ۵۰۰۰ نظامی آماده به خدمت افزایش یافته است.

روزنامه یو‌اس‌ای‌ تودی نوشته نظامیانی که به مرز فرستاده می‌شوند قرار نیست نقش نیروهای انتظامی را بازی کنند، اما به مأموران سازمان گشت مرزی ایالات متحده برای اجرای وظایفشان کمک خواهند کرد.