به گزارش پارس نیوز، 

«نجیب رزاق» نخست وزیر پیشین مالزی برای سومین بار به دلیل جرایم متعدد از جمله جرایم مربوط به فساد مالی شامل  پرونده «صندوق توسعه مالزی واحد» موسوم به پرونده «۱MDB» در دادگاه حاضر شد. 

به نوشته روزنامه «گاردین»، دادگاهی در کوالالامپور امروز (پنجشنبه) نجیب را به شش دیگر جرم از جمله خیانت در امانت و استفاده از اموال دولتی برای ابزارهای غیرقانونی متهم کرد. تاکنون مجموعا ۳۸ مورد اتهام علیه نجیب عنوان شده است که از آن جمله پولشویی، فساد مالی و دریافت رشوه بوده است. 

اسناد منتشر شده نشان می‌دهد که در خلال فساد مالی گسترده در زمان نخست وزیری رزاق از سال ۲۰۰۹ تا اوایل سال ۲۰۱۸،  تنها در یک مورد ۳۰ میلیون دلار از پول‌های ربوده شده از صندوق ۱MDB خرج خرید یک الماس صورتی ۲۲ قیراطی برای همسر رزاق شده است.

به گفته کمیسیون ضد فساد مالزی،‌ مبلغ ۶۲۸ میلیون دلار مربوط به صندوق دولتی توسعه مالزی در حساب شخصی رزاق وجود داشته است. همچنین به گفته دادستانی مالزی، پیش از انتخابات سال ۲۰۱۳ رزاق مبلغ ۶۸۱ میلیون دلار از عربستان سعودی دریافت کرده بود. 

چندی پیش خود رزاق مدارکی را در حساب کاربری خود در فیس بوک منتشر کرد که اثبات می‌کند خاندان آل سعود ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۱ به وی (به عنوان رشوه) داده بود. 

مجموعه اتهامات جدید نجیب رزاق از دو تا بیست سال حبس برای وی خواهند داشت و اتهامات پیشین وی، نجیب رزاق را به بیش از دویست سال زندان و جریمه ده‌ها میلیونی محکوم کرده بود.